Sevdiğim Kişiye Duygularımı Açmalı Mıyım?

Konu, 'Yetişkinlik Psikolojisi' kısmında acıların çocuğu tarafından paylaşıldı.

1. cümleten s.a arkadaşlar ; ben aşık oldum hemde öyle böyle değil ciddi anlamda tavsiyelere ihtiyacım var ;
    şimdi öncelikle kendimden bahsedeyim 30 yaşındayım elektronik işiyle uğraşıyorum ama işsizim şimdilik. işkurun engelliler için açtığı bir meslek edindirme kursuna gidiyorum orda hocamıza aşık oldum hoca dediğime bakmayın benle yaşıt yada benden küçüktür ilk başta kendimi geri çekmeyi denedim ama 1,5 aydır gidiyorum kursa aksine daha çok bağlandım ona hoca bekar ama konuştuğu birisi var mı emin değilim. özellikle ders esnasında çok samimi sıcakkanlı cana yakın bir insan bende herhalde bu yakınlık tan etkilendim hoş gerçi bu yaşıma kadar hiç kimse bu şekilde bir şey görmedim her neyse uygun bir zamanda gidip duygularımı açsam sizce ne tepki verir yada nasıl olur ???

2. Galadriel

Galadriel Yeni Üye

Bence önce kendinden emin ol. Bu yaşıma kadar hiç kimseden böyle bir şey görmedim diyorsun yani bu aşk değil başka bir şey de olabilir bir anda birinden böyle bir şey görünce aşık olduğunu zannedebiliyor insan. Emin olduktan sonrada acele etme gözlemle dozunda bir iletişim kur hiçbir iletişimin olmadan senden hoşlanıyorum dersen beni tanımıyorsun bile deyip duygularına inanmayabilir. İletişimin olursa senden etkilenebilir. Pasif olma. Zamanı geldiğinde de bunu da sadece sen bilebilirsin kendini açıklamaktan sakın çekinme korkma kimse kimseden üstün değil unutma.

acıların çocuğu bunu beğendi.

3. eyvallah çok güzel izah ettiniz konuyu....
    evet hocayı sürekli gözlemliyorum yaklaşık 1,5 aydır dersimize giriyor aramızda seviyeli bir muhabbet oluştu zaten direk bodoslama öyle bir şey demek belki biraz abes olur haklısın. ama birde şöyle bir durum var sınıfta bir iki tane cıvık hocaya yılışan sırnaşan tipler var bende daha çok ağır abi takılan bir adamım yani beni ilgilendiren konularda yorum yapar fikrimi söylerim onun dışında her şeye salça olmam. hoca ders esnasında bir şey anlattığı sırada yada birşeyin arakasını getiremediği sırada ben hemen bir şey söylüyorum hoşuna gidiyor kahkaha atıyor bombasın sen diyor daha başkada ne yapabilirim bilmiyorum ikimizde yetişkin insanlarız çocuk değiliz olgunlukla karşılaması lazım böle birşeyin….

Galadriel bunu beğendi.
  4. Galadriel

Galadriel Yeni Üye

O zaman bu iyi bir şey ben böyle bir şey olduğunu bilmiyordum o yüzden öyle yazdım. Diğerleri gibi davranmaman da artı senin için çünkü dikkatini çekmeni sağlar bu. Ama çok da ağır abi olma samimi, cana yakın tavırlarında olsun. Kadınlar sever çünkü:D Bence benim fikrim bu çizginin biraz daha dışına çık ve ikili diyaloglarınızı artır. Yani sadece bir toplulukta değil, ikili. Bir bahaneyle onunla muhabbet et bir konu aç ya da böyle başka başka şeyler. Sonrada çok uzatmadan açıl. Eğer böyle yapıp nokta atışı bir zamanda da açılırsan şansın çok yüksek.

acıların çocuğu bunu beğendi.

5. eyvallah anladım...
    mesela hoca kurstan çıkınca çoğu zaman yürüyerek gidiyor ona beraber yürüyebilirmiyiz desem sence nasıl olur ? yada onun ihtiyacı olan bir konuda yardımcı olsam belki deidğin gibi hem işimiz kolaylaşır hemde şansımız artar...

6. Galadriel

Galadriel Yeni Üye

tabiki bunlar olur hoşuna bile gidebilir

7. Görkem

Görkem Yeni Üye

2 yil önce yüksek lisans hocama aşık oldum. Açılmakta gün güçlük çekiyordum. Sürekli aksamlari onu düşünüyordum.etrafında da içine girecek derece öğrenciler vardi. Cesaret edip açıldim.önce kabul etmedi, öyle birşey duymadim varsay dedi.ben ısrar ettim çiçek aldim. Sonra sürprizler yaptım en son gönlünü kazandim.çok iyi bir iliskimiz var. Bence sende cesaret et ve Açil.

8. ciddimisin ???
    sende imkasızı başarmıssın ? hocan senden büyük mü yaş farkı nedir ? mesela bizim hoca benden 2 yaş küçüktür belkide...

9. bilemiyorum kararsız durumdayım bir defasında telefonun ekranında bir erkeğin resmini gördüm birde geçen bir muahbbet oldu erkek arkadaşım diye bahsetti bilmiyorum tabi sevgilisi mi aralarında ki muhabbet nedir bilmiyorum ???

Sayfayı Paylaş