Psikoloji Yüksek Lisansı için Felsefe mi, Çocuk Gelişimi mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Catharsius tarafından paylaşıldı.

 1. Catharsius

  Catharsius Yeni Üye

  Merhaba,

  Önümüzdeki yıllarda İstanbul Üniversitesi Felsefe veya Çocuk Gelişimi (Açık Öğretim) lisans programına katılmayı düşünüyorum, ancak amacım Psikoloji yüksek lisansı yapmak.

  Aslında kendi mesleğim var ve çalışmaya devam ediyorum ancak kişisel gelişim için bu bölümleri okumak istiyorum ve Psikoloji açık öğretim lisans programı olmadığı için Felsefe veya Çocuk Gelişimi okuyup, Psikoloji'de yüksek lisans yapmak istiyorum.

  Internette çok detaylı bir bilgi bulamadım, bu bölümler psikoloji yüksek lisansı için uygun mudur?

  Teşekkürler.
   
 2. Psikolik

  Psikolik Mal Sahibi

  Üniversiteye göre değişir. Düşündüğün üniversitelerin web sayfalarından yüksek lisans programlarına bakabilirsin orada hangi bölümlerin kabul edileceği belirtilir.
   
 3. Catharsius

  Catharsius Yeni Üye

  Cevabınız için teşekkürler, aslında düşündüğüm bir üniversite yok, sizce üniversite bölümün kendisinden daha mı önemli? Üniversite seçiminde dikkat etmem gereken hususlar var mı?
   
 4. Psikolik

  Psikolik Mal Sahibi

  Üniversite sana kattıkları açısından her şeyden daha önemli. Kötü bir üniversitedeki iyi bir bölüm mü yoksa iyi bir üniversitede nispeten kötü bir bölüm mü dersen iyi üni derim. Diploma sadece bir kıstas, onun dışında çok şey katar üniversite. Tercih ederken bu aklında olsun.
   
 5. Catharsius

  Catharsius Yeni Üye

  Öğrencilerin, yapmayacağı mesleğin bölümünde 4 yılını harcaması bana üzücü geliyor, bence meta-merkezci iş dünyasının ürünlerinden biri. Tüm sorularıma yanıt buldum diyemem ancak yorumlarınız için teşekkür ederim.
   
 6. Psikolik

  Psikolik Mal Sahibi

  Yaşadıkça ve deneyimledikçe umarım sorularına cevap bulabilirsin. Başarılar
   

Sayfayı Paylaş