Nostaljiye ilgi..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ulsen ulsengeyma tarafından paylaşıldı.

1. Eski olan hersey cok güzel geliyor bana eskiden herseyin bir degeri varmıs bence sarkılarin bile bir anlami varmiş teknoloji cok gelismemis , insanlar mutluymuş ama sosyal medya vs. Insanlar soğuyor birbirinden Kullanmiyorum mesela eskiden insanlar küçuk seylerle bile mutlu olabiliyormus o 60lar 70 ler efsane bence sanatçilar vs.cok ilgimi cekiyor birileri bana nostaljiyi anlatsa dinlerim hayranĺikla ya siz ...

2. Tekil kişi

Tekil kişi Yeni Üye

Nostaljik arabalar hep ilgimi çekmiştir, 70,80 lerde İstanbul sarıyer'de yaşamak isterdim açıkçası. Birde zeki Müren i canlı dinlemek.

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  3. Aynen eski İstanbul ...zeki müren gercek sanatci herşey.... eski müzikler cok güzel yaa...

4. ronsard

ronsard Yeni Üye

haklısınız.ben de nostaljiyi ve eski şeyleri severim.eski şarkılar eski filmler eski kitaplar v.s. çok daha güzeldi.

5. O yillarda yaşayanlar sanslı

6. Kesinlikle, hep gittiğim bir kafe vardi. Daima canlı kanun çalardı. Sırf onun için oraya giderdim. Kanun u iptal etmişler. Herşey parca parça yok oluyor. Elektriklerin kesildiği sobanın etrafında dizildiğimiz zamanları o kadar özlüyorum. Bizim evi ornek verirsem, 2 tablet, 2,3 bilgisayar ve desen iki sohbet var mı yok:) herkes telefona gömülüyor.

7. Ben de nostalji olarak sayılırsa, sahafları, eski kitapları seviyorum...

Bir de türkçe yazılan ilk romanları okuyorum bir bir.. Bu ayrı bir keyif..

8. Evet ya sararmiş yapraklar okunmuş sayfalar degişik oluyor ....

Sayfayı Paylaş