Klinik psikolojisi yüksek lisans programları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Acılar Koleksiyoncusu tarafından paylaşıldı.

1. Selamlar,
    Psikoloji Lisans eğitiminin yetersizliği ve uzmanlık kazanma isteğiyle çoğu lisans mezunu arkadaşlar benim gibi yüksek lisans yapmak zorunda olduğunu düşünüyordur. Ancak gördüğüm kadarıyla devlet üniversitelerinde kısıtlı sayı ve kontenjanda açılan klinik yüksek lisans programı , özel üniversitelerin ticari rant sağlama merkezleri haline gelmiştir. İnternet üzerinden üniversitelerin klinik yüksek lisans programlarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşamamış olmamdan ve fazla yüksek lisans öğrencisiyle irtibat kuramamış olmamdan dolayı, sonucunda hayal kırıklığı yaşayabileceğim yanlış bir seçim yapma düşüncesi kaygımı arttırdı.
    Klinik yüksek lisans programının hangi üniversitelerde, ne gibi donanımlarla işlendiğini merak ediyorum.Kısacası bu programın verildiği üniversiteler arasında siz arkadaşlarımın samimi önerilerini duymaya ihtiyacım var. Üniversitelerin bu programlarında yüksek lisans yapan veya yapmış olan kişiler de bizzat tecrübe ettikleri yaşantılarını bizimle paylaşırsa çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkür ederim. Selamlar ve saygılar..

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Okuduğun üni devletse ve klinik psikoloji üniversitende varsa ne mutlu sana. diğer türlü yüksek paralar vermen gerekecek özel ünilerden alman için. haklısın ancak durum bu

3. Legolas

Legolas Moderatör

Malesef herkes bu konudan muzdarip. Devlet üniversitelerin kısıtlı kontejyanıyla birlikte özel üniversitelerin fahiş fiyatları bizleri çaresiz bırakıyor. Önerebileceğim veya bildiğim üniversite yok. Bunun için daha yetkili kişilerden veya üniversitelerin internet sitelerinde bulabileceğini sanıyorum. Umarım bu konu, biz psikolog adayları adına ileriki zamanlarda alternatifleri sağlayacak şekilde düzenlenir ve mağduriyetimiz giderilir.

Sayfayı Paylaş