Kendi kendime psikoterapi

Konu, 'Psikoterapi' kısmında Intax tarafından paylaşıldı.

1. Intax

Intax Yeni Üye

Açıkcası mümkün mü onu bile bilmiyorum. Fakat nadir görülen psikolojik bir hastalıkla/bağımlılıkla (Maladaptive Daydreaming) karşı karşıyayım, ve tek çaremin psikoterapi olduğu söyleniyor. Eğer yardımcı olacak bir kaç arkadaş olursa detaylarıyla anlatabilirim. Bunu yapmanın bir yolu var mı?

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

İmkansıza yakın zor. Birinden yardım alman mantıklı olur

3. Intax

Intax Yeni Üye

Anladım, teşekkür ederim :\

Psikolik bunu beğendi.
  4. Gün batımı

Gün batımı Yeni Üye

O neymiş bilmiyorum ama kendi kendine "eh işte idare eder" duruma gelebilirsen bu başarıdır.
    Bilmiyorum ama o kadar da zor değil sanki..

5. Erdem yildirim

Erdem yildirim Yeni Üye

Bence olur ama sorunun ne olduğu onemli.psiko terapinin anlami farkındalık katmak bu farkindaligi kitaplar filmler hatta ufak bir çocukla konusurken bile fark edebilirsiniz. Bunun için terapi için herzaman birine ihtiyaç yoktur. Herşey sende başlar ve sende biter saygılar

6. Gün batımı

Gün batımı Yeni Üye

Şöyle bir yazı okudum arkadaşlar

Guardian Sağlık yazarı Mark Brown:
    "Herkes sorunlarını çözmek için kendi kaynaklarının ötesindeki şeylere başvurmadan önce, kendi kendine yardım etmeye çalışır. Tıkandığınız ve başkasına ihtiyaç duyduğunuz noktaya kadar kendi terapistiniz olun. Ancak tıkandığınız noktada terapistlerin insanlara ihtiyaç duydukları cevapları verebilme avantajları olduğunu unutmayın”

Sayfayı Paylaş