Kafa içi düşünceler

Konu, 'Hoş Geldiniz' kısmında Taylan AVCI tarafından paylaşıldı.

1. Taylan AVCI

Taylan AVCI Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bir problemim var hasta olup olmadigim konusunda şüphelerim var artik. Hayatım boyunca bende iz bırakan çok agir şeyler yaşadım belkide bu olayların bir mirasıdır diye düşünüyorum bu durum. Kafamın ici neredeyse hic boş kalmıyor arkadaşlar bir isle mesgulsem problem yok ama telefonda boş boş takiliyosam yada yolda yürüyorsam kafamin içinde olaylar yaşıyorum bu olaylar bazen yaşanmış anıların tekrarı bazilarida yaşanmasa da kafamda kendiliğinden gelişip bir film gibi kafamda oynaması ve benimde o filmde bas rol olmam durumu. Ornegin yolda yürüyorum ailemle yaşadığım o büyük kavgalar geliyor aklıma film başlıyor annem bana mesleki hayattaki basarisizliklarim üzerine laflar söylüyor ve memurluk sınavlarına girmemi söylüyor filmde ben çok sinirleniyorum ona belkide 1000 defa söylemişimdir bu cümleyi kurma ben memur olmucam diye bir sinir patlaması kavgalar küfürler bazen şiddet uyguluyorum . Sonra film bitiyor bu hayalin içinden çıkmak istiyorum başka biseyler düşünüyorum . Başka filmler başlıyor . Filmler bazen yasamak istediğim kendi isteğimle kurduğum hayaller oluyor bazen kurtulmak istediğim kotu hatıralar . Bu filmlerde oynarken bilincim kapanmıyor ama bazen döneceğim sokağı falan kaçırdığım oluyor ilerden donuyorum geri tekrar yürüyorum gitmek istediğim yere çok nadir de olsa bunlar olabiliyor . Örneğin bir insandan psikolojik şiddet görüyorum ve ona karşı kızgınım düşmanlık besliyorum diyelim onunla ilgili kavga sahneleri geliyor aklıma hic olmamış diyaloglardan filmler olusuyo ve ben kafamın içinde onunla kavga ediyorum bazen şiddet uyguluyorum. Bazen hic alakasız filmlerde oluyo şiddet olmayan . Bu bir hastalık midir hic sorun yokken ortada bu filmleri yaşadığım zaman agresiflesiyorum bazen . Bazen umutsuzluk bazen gereksiz mutluluk duygu değişimi olabiliyo yani .

-----------------------

2. abcde

abcde Yeni Üye

bence normal.

3. psikocaner

psikocaner Yeni Üye

Düşünmenden daha normal bir şey yok? İnsansın sende. Sorgulayacaksın merak edeceksin. Rahat olmaya bak.

4. psikologdeniz

psikologdeniz Yeni Üye

Öncelikle her izlediğin, her gördüğün şeye kendini fazla kaptırmamayı öğrenmelisin. Olayları ve gidişatlarını bu kadar kafana takman gereksiz. Akışına bırakmayı dene. Yapamıyorsan içinden geldiği gibi davran.

Sayfayı Paylaş