Kafa içi düşünceler

Konu, 'Hoş Geldiniz' kısmında Taylan AVCI tarafından paylaşıldı.

 1. Taylan AVCI

  Taylan AVCI Yeni Üye

  Merhaba arkadaşlar bir problemim var hasta olup olmadigim konusunda şüphelerim var artik. Hayatım boyunca bende iz bırakan çok agir şeyler yaşadım belkide bu olayların bir mirasıdır diye düşünüyorum bu durum. Kafamın ici neredeyse hic boş kalmıyor arkadaşlar bir isle mesgulsem problem yok ama telefonda boş boş takiliyosam yada yolda yürüyorsam kafamin içinde olaylar yaşıyorum bu olaylar bazen yaşanmış anıların tekrarı bazilarida yaşanmasa da kafamda kendiliğinden gelişip bir film gibi kafamda oynaması ve benimde o filmde bas rol olmam durumu. Ornegin yolda yürüyorum ailemle yaşadığım o büyük kavgalar geliyor aklıma film başlıyor annem bana mesleki hayattaki basarisizliklarim üzerine laflar söylüyor ve memurluk sınavlarına girmemi söylüyor filmde ben çok sinirleniyorum ona belkide 1000 defa söylemişimdir bu cümleyi kurma ben memur olmucam diye bir sinir patlaması kavgalar küfürler bazen şiddet uyguluyorum . Sonra film bitiyor bu hayalin içinden çıkmak istiyorum başka biseyler düşünüyorum . Başka filmler başlıyor . Filmler bazen yasamak istediğim kendi isteğimle kurduğum hayaller oluyor bazen kurtulmak istediğim kotu hatıralar . Bu filmlerde oynarken bilincim kapanmıyor ama bazen döneceğim sokağı falan kaçırdığım oluyor ilerden donuyorum geri tekrar yürüyorum gitmek istediğim yere çok nadir de olsa bunlar olabiliyor . Örneğin bir insandan psikolojik şiddet görüyorum ve ona karşı kızgınım düşmanlık besliyorum diyelim onunla ilgili kavga sahneleri geliyor aklıma hic olmamış diyaloglardan filmler olusuyo ve ben kafamın içinde onunla kavga ediyorum bazen şiddet uyguluyorum. Bazen hic alakasız filmlerde oluyo şiddet olmayan . Bu bir hastalık midir hic sorun yokken ortada bu filmleri yaşadığım zaman agresiflesiyorum bazen . Bazen umutsuzluk bazen gereksiz mutluluk duygu değişimi olabiliyo yani .

  -----------------------
   
 2. abcde

  abcde Yeni Üye

  bence normal.
   
 3. psikocaner

  psikocaner Üye

  Düşünmenden daha normal bir şey yok? İnsansın sende. Sorgulayacaksın merak edeceksin. Rahat olmaya bak.
   
 4. Öncelikle her izlediğin, her gördüğün şeye kendini fazla kaptırmamayı öğrenmelisin. Olayları ve gidişatlarını bu kadar kafana takman gereksiz. Akışına bırakmayı dene. Yapamıyorsan içinden geldiği gibi davran.
   
 5. Plt frt

  Plt frt Yeni Üye

  Hala oralarda isen ve bir yol bir hikaye bekliyorsan psikoloji literatüründeki "bitirilmemiş işler" ya da "tamamlanmamış işler" kavramını bi google'da aratıp bikaç okuma yapabilirsin Kardeşim.
   
 6. Plt frt

  Plt frt Yeni Üye

  Ayrıca betimlemelerin ve anlatımdaki üslubun, kaleminin iyi olduğunu gösteriyor. Hayatında farklı denemeler yapmalısın.
   

Sayfayı Paylaş