Kadın ve erkek arasındaki fark

Konu, 'Yetişkinlik Psikolojisi' kısmında Sentenced tarafından paylaşıldı.

 1. Sentenced

  Sentenced Misafir

  Kadınlar günde 16 bin 215, erkekler 15 bin 669!Kadınların çok konuştuğu iddasının yanlış olduğunu belirten Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Serkan Karaismailoğlu, “Kadınlar günde 16 bin 215, erkekler 15 bin 669 kelime kullanıyor” dedi.
  Uludağ Üniversitesi’nde ‘NBeyin’ adlı programı ile ilgili öğrencilere konferans veren Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Serkan Karaismailoğlu, kadın ve erkek arasındaki çarpıcı özellikleri hakkında açıklamalarda bulundu.
  KADIN VE ERKEK BİRBİRİNİ TANIMIYOR
  Kadın ve erkeğin birbirini yeteri kadar tanımadığını anlatan Karaismailoğlu, beynin cinsiyetini olduğunu söyledi.
  Haberturk’te yer alan habere göre beynin cinsiyetinin anne karnında maruz kalınan testesteronla oluştuğunu ifade eden Karaismailoğlu, “Beynin iki yarım küresi eşit bir şekilde büyürse dişi beyin olur. Ama işin içine Y kromozomu girdiğinde sol yarım kürenin gelişimini geciktirir. Sol yarım kürenin gelişimi geciktikçe, beynin solu ile ilgili erkekte değişiklikler olmaya başlıyor” diye konuştu.
  Karaismailoğlu, kadınların çok konuştuğunun yanlış bilgi olduğunu belirterek, “Erkeklerin az konuştuğunu düşünen varsa futbol programlarını izlesin. Kadınlarda işitme ve konuşma merkezleri daha gelişmiş. Kadınlar günde 16 bin 215, erkekler 15 bin 669 kelime kullanıyor” dedi.
  Erkeklerin beyin yapısının işitmeye uygun olmadığını belirten Karaismailoğlu, “Sol yarım küre detaycı. Konuşma, işitme ve muhakeme solda daha baskındır. Erkekte solda gelişim geciktiği için işitme konusunda sıkıntılılar. Özellikle bir şey yaparken sizi çok kolay duyamaz. Televizyon izlerken bir şey söylediğinizde kafa sallar ama duymaz. Erkeğe bir şey anlatmak istiyorsanız, alın karşınıza kafasını tutun, mümkünse çok açık bir şey giymeyin” şeklinde konuştu.
  ERKEKLER EMPATİ YAPAMAZ
  Erkeklerin empati yapmakta zorlandığını belirten Karaismailoğlu, “Bir söz vardır. Ateşi kim keşfetti bilmiyoruz ama odunu kesin bir kadın keşfetti. Biz odun muyuz? Aksini söylemeyeceğim. Evet biz odunuz. Bunun bilimsel bir nedeni var. Erkekler empati yapamaz. Limbik sistem denilen bölümle ilgili. Erkek üzgün bir kadın gördüğünde bir miktar kendisi de üzülüyor ama onun için üzgün yüz olarak kalıyor. Kadınlar beni anlamıyor diye şikayet ediyor. Erkekler bu konuda suçlu değil. Sistem öyle işliyor. Erkekler duygusal empatiden hemen bilişsel empatiye geçiyor. Tek derdi kadının sorunu çözmek. Erkekler aslında iyi niyetli” dedi.
   
  yasemin taşcan ve parvina bunu beğendi.
 2. Psikolik

  Psikolik Mal Sahibi

  bu ne zaytung haberi mi
   
 3. Sentenced

  Sentenced Misafir

  Niye?
   
 4. Psikolik

  Psikolik Mal Sahibi

  komik olmuş
   
 5. Tuğba

  Tuğba Aktif Üye

  Kadın erkek arasındaki farkları Nevzat Tarhan "kadın psikolojisi" kitabında çok iyi açıklar.
   
 6. definitely

  definitely Yeni Üye

  Çok saçma! Erkeklerin çoğu sadece işine gelmediğinde empati kuramıyor.
  Empati kurabilen erkekleride gördüm. Vicdan meselesi bu!
   
 7. yasemin taşcan

  yasemin taşcan Yeni Üye

  Oytun Erbaş in bu konuyu çok eğlenceli anlattığı bi konferans var aşkın nörobiyolojisi izlemenizi tavsiye ederim
   

Sayfayı Paylaş