Kıskançlık ve yalanla ilgili sorunlarım.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Sadece bir öğrenci tarafından paylaşıldı.

1. Selam, aslında hikayem baya uzun ama mümkün olduğu kadar kısa yazmaya gayret göstereceğim.
    İlk evvel kendim hakkında azacık bilgi vermek istiyorum. İsmim M.A. Azerbeycan Baküde bir öğrenciyim ve 22 yaşındayım. Doğma- Büyüme buralıyım.

Çocukluğumdan beri evin en küçüğü olarak baya bir şımarık çocuk oldum. Hele 3 ablanın 1 kardeşiyim ve yaşça küçük ablam benden 10 yıl büyük. Yani bir lafım 2 olmadı. E tabii ki bende kendimden aslı olmadan yalan söylemeye başladım. Yani yalan konusunda cidden çok iyiyim. Gerçekten çok inandırıcı hir şekilde yalan söylüyorum. Neyse gel gelelim üniversiteye kabul oldum ve 4 yıllık üniversite hayatıma başladım. İlk dönem toplam 5 fennden olan sınavlardan 4 den geçemedim. Buna sizde büte kalmak deniyor galiba ? . Bizde olay başka bunlara biz 《 kesr 》 diyoruz ve fenn eğer devam eden fennse yani ikinci dönemde o fenn bize geçilecekse ilkinden geçemiyorsan ikinciyede giremiyorsun. Yani o geçemediğim 4 fen bana ikiye katlanarak 8 kesre mal oldu. Ama ben aileme sadece 3 tanesini söyledim. 5 tanesini sakladım. Sebebiyse sınavlardan geçemediğmde aile bireylerimden gelen çok ciddi baskı ve onıardan korkmam oldu. Ailemin her ferdi kendi bilgisiyle okumuş insanlar doktor , öğretmen ve s. Yani benim geçememen sorundu. Bende korktuğum için sakladım. Zaman geçti devran oldu geldim 3.cü yılıma daha bir kesir bile veremedim ve 2.ci yılımda gerçek anlamda evleneceğim kızla tanıştım . Ama sorun var . Kız benden 3 yaş büyük master son sınıf. 98 puan ortalamasıyla kırmızı diplomayla master bitirdi bide nanoteknoloji. Ben neyim ? Hala 8 + 1 de gelecek kesri olan hayırsız evlat. Sizde Türksünüz ve biliyorsunuzdur ki biz türklerde kız çocuklarınını mümkün kadar erken evlenmesini isteriz , sebebse çok saçma , neymiş efendim kenardan bakan evde kaldı dermiş .( ailemde böyıe bir şey yok , ablam 32 yaşında düğün bu sene inşAllah) ama kızın babası , annesi çok muhafazakar. Böyle gide gide artık bu yıl son sınıfı bitirdim. 9 kesirden 3 tanesini vere bildim , bir kaç sınvda 1-2 puanla geçemedim kendim okumadım , ve s. Şeyler . Yani anlicağınız üniversitem 1 sene uzadı. + birde mecburi askerlik var . Okuyan 1 yıl okumayan ya bitiremeyen 1.5 yıl asker bizde. Kızın 25 yaşı var , çalışıyor kendi parasını kazanıyor ve aklı başında namusli bir kız. E tabi akrabalardanda arayıp soranı oluyor . Gidip birinin ağzı burnunu bile kırdım. Neyse ben sonuda mecbur olup aileme üniversiteyi 4 yılda bitiremediğimi 5.ci seneye kaldığımı söledim . Bu son sömestır 2 tane kesr sınavı verdim. Birinden geçtim diğerinden geçemedim ama evdekiıere yalan söyleyip geçtim dedim. Şuan ailem iki tane kesrimun olduğunu sanıyor ama aslında 6 tane . Tam 1 yıl fazla okumam lazım . Ben bu tüm sölediğim yalanlardan artık bıktım. Kendimden iğreniyorum. Bazen evde yanləz kalınca ayna karşısına geçip kendime bakıyor ,ettiğim yanlışları düşünüyor , söylediğim yalanları ,sevgilimi ailesinin yanlnda düşürdüğüm zor durumu ve daha bir çok imzamı attığım haltı düşünüyorum. Bu arada sevgilimle 3 yıldır görüşüyoruz ve daha kız ailesine demedi. Sebepse basit hangi ana bana öyle okumuş kızını daha üniversiteyi bile bitiremeyenn ve önünde askerliği olan birine verir ki ? Kızın 25yaşı var ve evden baskı görüyor " kızım artık hareket etsen falan " son zamanlar yalanıar söylememeye çalışıyorum. Anne babama yaşattıklarım için , şimdiye kadar onıarı utandırdığım için o anları hatırlayıp çok üzülüyor ve utanıyorum. Hep onların sevinip gülmesini istedim ama ne yapsam olmadı. Sorumsuz biriyim ve olaylara ciddi bakamıyorum. Tek artı yanım sigara , içki , kumar ve narkotik gibi alışkanlıklarımın olmaması. Okuduğum 4 senede iyi şeylerde yaptım. Başkanla bile görüştüm şirketde çalıştım para kazandım. Babama bile verdim para. Ama işte bu yalanıar birikti birikti ve patlamasına az kaldı.
    Bana bu konuda yardımcı olun lütfen. Ne yapmalıyım ? Aileme ve sevdiim kıza şap diye gerçeği söyleyeyimmi? Yoksa akışına bırakıp bundan sonra yalandan uzakmı durmaya çalışıyım?

Kıskançlığım ve korkum.

Birde bu sorun var. Sevgilime karşı kıskançım, aslında aile bireyıerime ablalarıma karşıda , yani dışarda mühafazakarım hemde çok. Hiç bir zaman giyime , geçime karışmadım ne sevgiıimde ne ablalarımda ama insanlardan çok sakınıyorum onları. Özellikle sevdiğim kıza hemcinsim azcık yakın bile olsa hemen aklıma saçma sapan fikirıer geliyor. İnternetden baktım sağlıklı olmayan kıskançlık benimkisi. Mesela durduk yere panik atak gibi içime bir korku siniyor ve beynim çok saçma hikayeıer uyduruyor. Yalan söylemeye o kadar alıştı ki beynim o hikayeıere beni inandırıyor. Yanlış olduğunu biliyorum ama korkuyorum işte. Bu hayatda bir çok şey yaşadım. Sizin eğtim bakanıyla bir masada yemek bile yedim. Ama sahip olduğum sadece ailem ve sevdiğim kız. Onu kaybetme korkusu var içimde ve hareketlerime çok yansıyor. Özellikde ya ben askerdeyken ailesi zorla evlendirmek istese ? Zira en iyi halde onun 28 yaşı olduğunda evlencez.

Şuan gece 3:43. Tüm bunlardan sıkıldım .
    Saçım son 1 yılda dökülmeye başladı ve baya biliniyor.

Lütfen eleştiri sınırlarını aşmdan benim bu olaylarım hakkında fikirlerini ve öneriıerinizi bölüşün.
    Sağlıcakla.

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

hoşgeldin. yazacağım müsait olunca

Sayfayı Paylaş