Heyecanlaninca ellerim titriyor

Konu, 'Sosyal Psikoloji' kısmında GamzeY tarafından paylaşıldı.

1. GamzeY

GamzeY Yeni Üye

Benim sosyal fobim var. Heyecanlaninca ellerim titriyor. Eve misafir gelince çay kahve servisi yaparken aşırı titriyor ellerim hatta bazen bacaklarim ve çenem bile titreyebiliyor. Bunun dışında okulda sunum yapmiyorum titreyeceģim diye. Karsi cinsle bulusmada cok heyecanli oluyorum genelde kaçinmaci davranis sergiliyorum erteliyorum olabildigince o arada karsidaki vazgeçebiliyor malesef. Evlenmekten bile korkuyorum misafir agirlayamadigim icin ellerim titrediği icin. Sosyal hayatim sıfır.

2. Ferenc Puskás

Ferenc Puskás Yeni Üye

Merhaba, öncelikle hoş geldiniz ve de çok geçmiş olsun. Konuyla ilgili herhangi bir uzmandan yardım almayı denediniz mi? Ve şu an bir tedavi alıyor musunuz?

3. GamzeY

GamzeY Yeni Üye

Psikiyatra gittim iki kez. Ilkinde ilgilenilmedi devlet hastanesiydi hemen prozac yazdi yolladi. Onu kullanmadim yan etkilerinden korktugum icin. Sonra özelde psikiyatra gittim konustuk biraz xanax verdi o da .Her gün degil ihtiyac duyduğun gunlerde kullan sadece dedi. Oyle yaptim ama çok işe yaramiyor sanki. Yine titriyorum. Baska da bir tedavim olmadi . Psikolog pahali olacagi icin gitmiyorum .

4. Ferenc Puskás

Ferenc Puskás Yeni Üye

İlaçların elbet yan etkisi olacaktır muhakkak, endişeleriniz için size hak veriyorum. Ben şu an 4 tane farklı ilaç kullanmaktayım bipolar tedavisi için, kullanmaya başladığım ilk iki hafta resmen ruh gibi gezdim ama şimdi bünye biraz alıştı. Eskisi kadar yan etki şikayetim yok. Belki biraz zaman tanımalısınız ilaçlara? Dediğiniz gibi özel psikolog / psikiyatrist ücretleri çok pahalı ülkemizde, devlet hastanelerinde ise yeterince ilgilenmiyorlar. Yaşadığınız şehirde tıp fakültesi var mı bilmiyorum ama orada daha detaylı dinleyeceklerdir sizi.

tubs bunu beğendi.
  5. tubs

tubs Yeni Üye

Bende aynı tarz sıkıntıları yaşıyorum. Şuan Psikoterapi ve ilaç tedavisi görüyorum ve baya etkili oldu

6. Gün batımı

Gün batımı Yeni Üye

Heyecanlanınca ellerin titriyorsa heyecanlanma!

Çayları götürürken içimden "zıkkım için çayına tükürdüklerim" diyorum.

Ellerim titremiyor. Gerçekten ben yapıyorum bunu

tubs bunu beğendi.
  7. Ferenc Puskás

Ferenc Puskás Yeni Üye

Değişik bir yaklaşım. :)

8. GamzeY

GamzeY Yeni Üye

@tubs psikolog ucretleri fazla gelmiyor mu ben de istiyorum aslinda bize uygun olan bilissel davranisci terapiymis galiba hep oyle dediler bana psikologlar ama uzun surecek ve maddi olarak benim bir kazancim yok babama bagliyim bilmiyorum ne kadar basa cikabilir. Aslinda cok gerekli gorseler maddi sıkıntıda degiliz ama gereksiz gordukleri icin maddi olarak biraz bunalabilirler

Sen ne kadar suredir tedavi aliuorsun. Hizli mi ilerledin nasil oldu?

tubs bunu beğendi.
  9. GamzeY

GamzeY Yeni Üye

Bu senin modunu agresife çevirmez mi ama. Biraz nefret gibi bir tutum bence yüzüme kesin yansir bu benim. O yuzden bende sakinlestirici etki yapmaz bu düşünce. Sen de ise yariyorsa guzel :)

10. GamzeY

GamzeY Yeni Üye

Hastane pek tercihim degil ortam doktorlarin tutumu vs. begenmiyorum. Sade ilacla da olmuyor gerci her gün de kullanmadim ilaclara bagimli olmayim diye ama terapiye gitmek icimi dokmek istiyorum bakalım pahali da olsa bi baslangic yapicam galiba

11. Ferenc Puskás

Ferenc Puskás Yeni Üye

İlaçlardan fayda görebilmek için düzenli kullanmalısın aksi takdirde herhangi bir aşama kaydedemezsin. Sen nasıl kendini daha rahat ve huzurlu hissedeceksen öyle yapmalısın, ayrıca burada da duygularını ve düşüncelerini bizlerle paylaşabilirsin, en azından rahatlarsın biraz. :)

GamzeY bunu beğendi.
  12. tubs

tubs Yeni Üye

Ben devlette gidiyorum ücretsiz :) Bakırköy psikiyatrist sevk etti psikoterapiye sadece Bakırköy de varmış bu uygulama İkinci basamak tedavi merkezi diye geçiyor

GamzeY bunu beğendi.
  13. Gün batımı

Gün batımı Yeni Üye

Evet gerçekten son zamanlarda biraz agresif oldum(önceden böyle değildim)

Ben eskiden titreme için stres için baya ilaç kullandım. Hatta bir keresinde farklı bir ilaca başlamıştım bir doz aldığımı unutup iki doz almıştım, yan etkisi yüzünden insanlıktan çıkmıştım. Titremeyi bin kere tercih edecek duruma gelmiştim. Çok kötüydü o gün.

İhtiyacın varsa ilaç kullan ama ondan daha iyisini söyliyeyim: kendine saygı duymak.
    Yapabilirsin bence.

GamzeY bunu beğendi.
  14. GamzeY

GamzeY Yeni Üye

Bunu nasıl aşacağım bilmiyorum. Çok zorlaştırıyo hayatimi gercekten . Herseyi de kafama takan biriyim insanlarla görüşmek istemiyorum artık bu titreme olayi yüzünden herseyden nefret eder hale geldim . Eve misafir gelsin istemiyorum simdi bide bayram geliyo herkes bize toplanacak büyüğüz diye. Tek basima bu kadar millete nasil servis yapayim gecmiyo bu allahin cezasi titremeee :( cok moralim bozuk .mutlu olamiyorum bi türlü

Sayfayı Paylaş