Hayatimda olanlar

Konu, 'Kişisel Yazılar' kısmında Ulsen ulsengeyma tarafından paylaşıldı.

1. Merhabalar ben biraz olsun içini dökmek istiyorum 22 yaşindayim ama hayatimdan çok bıktim ve yoruldum ailem bni hiç anlamiyorlar çocuklugumdan beri bni çok üzdüler ruhumda derin yaralar açtilar en ufak seyleri bile aşamayan bir ailem var ..annem zamaninda cok cekmişmis ve bunuda hep benden çıkardi psikoloğa gttm fakat bir ilaç yazip yolladi psikaytr ise bi süre sonra bni dinlemekten sıkıldı iş bulamiyomuşumda insan olamamışimda hep böyle söylüyor evdekiler onlar yüzünden birkaç defa kendime zarar verdim daha hala aynilar mutlu insanları kıskaniyorum.... bu dünyada pek mutlu olamadim umarim öbur tarafta mükafatinı alirim neden mutlu olmadim demeyin inanin çok kötü şeyler yaşadim tahammülum yok

2. Zaten anlattiklarin bile o soruyu sormamiza engel.yasadiklarin cok ağır ve gercekten cok zor şeyler. Ama umutlar hiç sönmemesi gerek, hayatta ileride herşey duzelebilir ama yasam sevincin ölmüşse çare bulunamaz artık. Belki madden destek olamayiz, ne zaman istersen neyi anlatmak istersen can kulağı ile dinlemek isteyenler var olduğunu bil. Üc aşağı beş yukarı hepimizin bir takim sorunları var.düşenin halinden ancak düşen anlar diyorum.psikologlar psikiyatlar cok boş geliyor bana.

3. Bilmiyorum annem beni cok üzüyor beni hiç anlamiyor normalde evlatlar uzer ama o beni üzüyor canımi acitmak icin elinden gelenu yapiyor su an hicbir arkadasim yok bu durumdan sikayetci degilim ama annem bunu canimi acitmak icin kullaniyor asosyalsin vs.böyle seyler söylüyor 58 yaşinda bi insan ve 22 yaşında bi insanla uğraşiyor inat yapiyor beni sevdigini hiç sanmam beni aşiri derecede tahrik ediyor bnde sabredemeyip bagriyorum yüksek sesle ağliyorum babam onun yüzünden beni dövuyor elinden bile almiyor ve birsürü şey daha...iste böyle....

4. Sizin evde maddi sıkıntılar mı var

İş bulmak zorsa polislik sınavlarına girsen boyun posun iyiyse...

5. Boy bos yok malesef her türlu sikinti mevcut bizde

6. Annenin istediği biri olmak zorunda değilsin.sana laf söylediği zaman senin kızınim iyi isem sende iyi kötü isem sende kötü oluyorsun.sende içinde kendine annenin söylediklerini geçirme. Seni uzen asıl nokta anennin soylemlerine sende içten içe katiliyor ve üzülüyorsun. Bu konuda kendini gelistirmelisin.

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  7. Yoo aslinda hic katilmiyorum canimi acitmaya calismasi ve beni kendine rakip görmesi uzüyor o yaşta biri benle ugrasiyor bana destek yeri e köstek oluyor

8. Bi hatami gordümu babama söyluyor

9. Anliyorum seni, çözüm yolu nasıl olur bilemiyorum. Annenin zayif noktasını bulup onun üzerinden korkutmak gerek diyeceğim olabilir mi ? Bir is bulup uzak kalsan çözüm olurdu da buda şuan mümkün gorunmuyo

10. Bende yapiorum babaanneme yaptiklarini söyleyecem diyorum veyahutta söylüyorum biraz şey oluyor..

11. ergün kurtoğlu

ergün kurtoğlu Yeni Üye

baskı o durumda ne yapacak bilinmiyor durumu haklı olsan da haksız olma durumu önceden şiddet ve özgüven problemi aileniz den gelen bir alışkanlık mı bu

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  12. akillibidik

akillibidik Yeni Üye

Merhaba şu kitabı okumanı tavsiye ederim. Sorun sende değil. Küçük bir kız çocuğu olan annende. Annen hiçbir zaman değişmeyecek. Onu sen seçmedin, ama onla olan bağını koparmayı seçebilirsin. Kabul ediyorum, bu biraz sancılı olacak. Ama sonunda kazanan sen olacaksın.

Evet anneler babalar önemlidir; önemli olmalarının sebebi hayatımızda tanıdığımız ilk insanlar olmalarıdır. Ve onların hayatımıza, kişliğimize sinen etkilerinden kurtulmak çok zordur; ama asla imkânsız değildir.

13. Tavsiyeniz icin tesekkurler

14. Kitabın adi guzel onlar sayesinde olgunlastim hatta yaşlandim.bile

Sayfayı Paylaş