hayat sizede anlamsız geliyor mu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında rayiha tarafından paylaşıldı.

1. rayiha

rayiha Yeni Üye

Sık sık bu soru aklımı kurcalıyor. Geceleri sigaram ve ben cevabını arıyoruz bu sorunun. Ben hertürlü kötü yanına ragmen nefes almak bile güzel diyorken sigara dumanı boğazımı tıkıyor mağdem güzel neden bu kadar yakınız benim dostumsun diyor. Mutlu olmamak için çok sebep çıkıyor ortaya aileye söylenen yalanlar sevgiliye söylenen yalanlar mahvedilmiş bir üniversite hayatı ve geleceğim. ha geleceğimi kurtarmak için ne yaptığımı soracak olursak boş boş oturmaktan başka hiç birşey. Günler günlerin tekrarı ilk ve son söylediklerimin aynı olması ise bunun kanıtı. Sanırım kaybediyorum.

2. Tutunamayanlar

Tutunamayanlar Yeni Üye

çok kötü zamanlar geçirdiğimde bile hayat ne anlamsız demedim.ne yaparsam bu hastalıktan kurtulurum nasıl mutlu olurum diye düşündüm hep.hiç bir canlı "öylesine,amaçsız" dünyaya gelmedi.herkes mutlu yaşayıp mutlu ölmek istiyor ama insanı en çok mutsuz eden gene kendisi oluyor..

Tekil kişi ve rayiha bunu beğendi.
  3. Anlam nedir önce bunu çözmemiz lazim.çünkü anlamsiz derken bile anlam barındırıyor. Black mirror dizisi var.4 sezon 6 bölümünde iki kişi doğru ilişkiyi bulmak için onlarca ilişki yaşıyorlar. Bazen kötünün içinde iyi olabiliyor.

rayiha ve Tutunamayanlar bunu beğendi.
  4. Geçen gene hayatın anlamsız geldiği bir anda pencereyi açtım. Gökyüzünde bir grup kuş daireler çizerek uçuyordu.
    Bir süre izledim bu güzelliği...
    Ve sonra dedim ki: hayat anlamsız olamaz..

rayiha bunu beğendi.
  5. Anlamsız gelmesi olayını şu durumla karıştırıyor olabilirsin: Hayatın dışında kalmış gibi hissedersin. Ama hayatın tam içinde olmak istiyorsundur. Olamayıncaa gözünde anlamsızlaştırırsın.
    (Bu çok hafif bir tablodur) Gerçek anlamsızlık çok ağır bir tablodur nefes alamazsın canın yanar düşman başınadır. İki kere girdim birinde intihar ettim

Tekil kişi ve rayiha bunu beğendi.
  6. rayiha

rayiha Yeni Üye

2 dakika önce Sevdiğim kadın senle geleceğimiz olamaz umut bağlama dedi. 3 yıllık bir ilişkinin sonu buydu Herşeyi mahvettiğim gibi bunuda mahvettim. tutunduğum son dalda kırıldığına göre hayat daha kötü ne giterebilecek ki başıma 6 aydan beri zoraki tedavilerim yüzünden kalıyormuş yanımda teşekkür ettim.Tekrar kaybettik sigaram ben sana demedimmi gerçek dostun yoladasın benim diyede sitem etmeyi unutmadı.

7. Tutunamayanlar

Tutunamayanlar Yeni Üye

Zor gününüzde yanınızda olmayanlar için üzülmeyin..

rayiha bunu beğendi.
  8. rayiha

rayiha Yeni Üye

Yanımda olmasını istemek bencillik zaten .Bıraksada gitsede sevdim.Cok sevdim. tıpkı bir filiz gibi suladı beni hastalığımın seyri iyiye gidiyordu aslında buğün sularken dallarımı kanatlarımı kırdı. Hastalığımın tekrar başına dönmek korkum.

9. "öyle pek derin değil ölüm denilen ırmak
    sezmeksizin geçivereceğiz öte yana"
    bu kadar bile değil
    sezmeksizin yaşanır bile arasıra....

*Turgut Uyar'ı çok seviyorum.

rayiha bunu beğendi.
  10. Legolas

Legolas Moderatör

Hayat tek düze ilerlemez. Mutlaka iyi, kötü yaşantılar olacaktır. Gerektiğinde en dibi bile görebiliriz. Fakat burada kendimize olan inancımız ve geleceğe bakışımız bizleri ayakta tutabilir. Sosyal destek vs. ayrı bir boyut.
    Bulunduğumuz kötü durumdan dolayı iyi karar veremeyip ilerisi için "zaten daha ne olabilir. Battık batacağımız kadar." gibisinden pek çok cümle kurulabilir. Bunlardan sıyrılmalıyız. Bizi biz yapacak olan şey gene kendi irade ve azmimizdir. Hayat son anına kadar bir mücadele savaşıdır. Bizler elimizden geldiği kadar mücadele edip ayakta durmaya çalışacağız. Gerekirse yüzlerce kez yüz üstü düşsek dahi kalkmasını bileceğiz.
    Hayat devam ediyor ve ileride senin şekillendirebileceğin bir gelecek var.

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  11. Son durumunuz nasıl?
    Ben son günlerde iyiyim..
    Sanki en sonunda kendime "demir atabildim" Yani, mutsuzluğa anlamsızlığa doğru dalgalanmıyorum :)
    Allah bozmasın.
    Allah nazarlardan saklasın

Sayfayı Paylaş