Bir sorum var

Konu, 'Yetişkinlik Psikolojisi' kısmında solariss tarafından paylaşıldı.

1. solariss

solariss Yeni Üye

1 hafta önce bir fakülte hastanesine gittim, dikkat bozukluğu şikayetiyle psikiyatri ile görüştüğümde 3 kişiydiler birisi konuşuyor yazıyor diğerleri dinliyordu, 3 kişi oldukları ve asık bir ifade takıntıkları için gergin ve endişeliydim ilk tecrübem ayrıca, obsesif tarafımı anlatamadım, tiklerimi, bir nesneye 20 kere dokunduğumu vs, sadece dikkat bozukluğumu anlattım kan testi yaptılar ve prozak verdi, ilacı sorgulatıp ismini öğrendim prozak olduğunu, fakat ilacı almadım çünkü tam olarak kendimi anlatmadığım için ilacın doğru bir tetkikle verilmediğini düşünüp, başka bir fakülte hastanesi psikiyatrisine gitmeyi düşündüm, başka bir yere gidip durumu belirtsem çok tuhaf olur ve ya yargılarlar mı?

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Kimse yargılamaz neden yargılasın. Kendini rahat hissettiğin ve tüm sorunlarını rahatça anlatabildiğin bir yere git ve tekrar teşhis koymalarını iste. Sonucunda da tedavi için verilenleri uygularsın. Geçmiş olsun

Legolas bunu beğendi.
  3. Ferenc Puskás

Ferenc Puskás Yeni Üye

Hayır, hiç de tuhaf olmaz, neden olsun ki? :) Hatta daha önce başka bir fakülte hastanesine gittiğini ama kendini tam olarak ifade edemediğini falan da söyleyebilirsin. Bazı şikayetlerini atlamaktan korkuyorsan, gitmeden önce aklına gelen tüm şikayetlerini bir kağıda yaz ve yanlarında çıkarıp kontrol et. Acaba hepsini söyledim mi diye? :)

Sayfayı Paylaş