Bir Bağımlının Günlüğü

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Emilyyy tarafından paylaşıldı.

1. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Günlerdir yazmıyorum çünkü eskisi gibi acıyı solumuyorum ciğerlerime...
    hep diyorum acıdır en güzel sözleri kağıda döktüren , kalemi ele aldıran...

yazarken bir yorgunluk var üstelik :)
    bukadarını yazmak için bile zorluyorum kendimi.. halbuki acı tüm kelimeleri hazır kılar dökmek için kağıda ve kalemin hiç takılmadan sayfalarca yazabilirsin dökülmek adına...

2. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Seni emanet varmış beni Yaradana..
    sen iyi ol bende iyi olurum merak etme..
    ki iyi olmaya gidiyorum sonsuza..

parmaklarını öptüğüm annem..
    göğsüne dayamak başımı en büyük servetimmis.
    kaybeden benim şimdi.
    kelimelerimin yanyana gelmeye hali yokken
    Son bir yazmak istedim nefessizliğimi..
    acıyan ruhumu gözyaşımla kremliyorum..
    gidiyorm..
    iyi olmaya gidiyorm.
    seni daha çok sevmeye gidiyorm..
    senin beni bırakmadığn yerlere gidiyorm..
    Ortalama biçilen ömür 7 aymis dostluğuma...
    beddualarm kendimeydi aslında..
    senin beni sevdiğini bildiğim yerlere gidiyorm..

Iyi olmayı daha çok denemeye
    ölümü kenara bırakıp ilk kez yaşamaya gidiyorm..

3. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Çok zor oluyormuş...
    hiç bu kadar acı çektiğimi hissetmemiştim..
    hiç bu kadar çok gözyaşına sahip olduğumu bilmiyordum ... öyle acılar içindeyimki toparlanmak oldukça güç...
    sana kızmıyorum... bu acı senden ayrıldım diye değilmis daha iyi anlıyorum. Iyi olma kararı aldığım içinmiş.. Tıpkı uyuşturucu bağımlısı gbi çıkmazdaym.. ellerimi hiç bu kadar titrerken görmemişsindir..

pazar günü sabah saat 10da ilk terapi seansım.. sana kızdığm tek nokta beni korkuların arasında yalnz bırakman... aslında bırakmadın biliyorum... seni tanıyor yüreğim.. asıl kızdığm sinirine yenilip herşeyi siler gbi yapman...
    hani sevmiyorsun dedin ya yanıldı o hisseden yüreğin... doğru strateji sendin...

bir makale yazmak istiyorum bağımlılıkla ilgili... ama daha iyi hissettiğim zamanlar olacak bu...

Son olarak şu olduğum hal bir dönüm noktası.. ya batıcam yada çıkıcam ortası yok..
    aslında biliyor musun sen varken bu kadar özgür hissedemiyordum.
    şu anda özgürüm... tek yapmam gereken kafesi açmak dediğini gbi.. kafesin içinde hapsettigim onca kirli birikmisligi ve onlara karışan tüm beyazlkları salmam gerekiyor... bu nokta can yakıyor ve ağlama krizlerimin sonu gelmiyor...

kilo alıyorum diye yakınıyordum sana.. 2 gündür istesemde hiç bir şey yiyemiyorm. Sanırım ilk faydası kilo verdirmek olucak bu özleşmenin..
    evet seni özlicem dostanem..
    köyümün çiçekli böcekli fındık bahçelerinde dağlarında bayirlarinda sana özgürlük şarkıları söylediğimde daha iyi anlayacaksın...
    ve belki de ozamn nice 12 senelik dostluklara diyeceğiz beraber...

bana inandığın için teşekkür ederim..

zifirii bunu beğendi.
  4. zifirii

zifirii Yeni Üye

biri senden uzak durmak istemişse ya iyiliğini düşündüğü bir durum vardır yada seni gerçekten tanımamıştır abla sen iyisin ve daha iyi olacaksın seni öz ablamdan bile çok seviyorum bilmeni istedim ;)

5. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Bunu da atlattm :)
    Cuma günü iş çıkışı apar topar köye gittim tek başıma... bir kaosa karışmış gibi oldum.. neolduma döndüm şaşırdım..
    diyilecek çok sey var da neyse .. Ağır bir kasvet havası çöktü üstüme. Bunalm yaşadım.. bir gün daha kalamazdm isyan ederdim sanırım.. orada yapamicamı kesinleştirdim kafamda..
    Bu gün geldm..

Ve bağlılık... senden korkmamaya başladım..
    yalnz başıma yapabilirim basbaya..
    artk önce benim dünyanın merkezinde.
    harika bir şey bağlı olmamak.. Özel insan diyebilmek birine ve öyle koyabilmek onu hayatındaki yerine çok güzel bir his.

dostluk birlik beraberliğin en güzel adı paylaşımın sembolü...
    anormalliğim... bu halimle dünyanın zaten ermişiyim.. sonunda anılarımız canlandığı an gözümde , ağlamayıp güldüğüm biri oldu.

Çok sevdiğim dostumdan bir kargo aldm geçenler..
    Artk bana ait bir ayıcığım var :)
    mektup ve tavsiyeler için teşekkür ederim.. puntolarına hayran kalmamak mümkün değil dost :) yalnz çoğunu okuyamadm tercüme eden bulamam senden başka ..

O eski duygusallığımdan birşey kalmadı...
    en azından günlerdir aglamiyorm...

Herşey iyiye gidiyor.. bu hayat benim.. artk sadece kendim için varım ... ders çalışmaya başladım yavaşca.

Saatler önce yazmaya başladım bu yazıyı.. gözlerim dalmış... kaç kez uyandm kabus nedeniyle... kendimi sürekli köyde ve kötü halde gördüm.. bilinç altım epey dolu sanırım bu konuda... korktum her seferinde..

köyde telefonum hiç çekmedi.. kapana kısılmış gbi hissettim...

Anneler günü kutlamamız var bu saatten snra uykumdan kalkıp gidiyorum ... sosyal bi etkinlik var kaçırmam mümkün değil ;)

hoşçakal günlüğüm..

sevgi hüznü bunu beğendi.
  6. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Sanki aylar geçmiş üstünden benliğimin :)
    Bir kayboluştuki aman Allahm kendimi buluşuma çıkan farklı adımlar...

Boş kalmamaya çalışarak düşünmemeyi deneyip kafa dinlememeye çalışıyorum. Geçen hafta sonunda güzel bir istanbul gezisi yaptm.. teyzelerimle :)

Ankaradan 10 a yakın kitap getirttim...
    yakınlarda kitaplk yaptrma düşüncem var peşinde koşuyorm..
    kitap getirttim getirmesine ama şu etapta Irvın Yalom ve Eric Fromm yasaklıym :) Üstelik üniversite tezi Egzistansiyalizm ( varoluşçuluk) olan birisi (psikoloğum )bu yazarlarn kitaplarını okumanı istemiyorm diyerek tepkisini açık şekilde ifade etti.. Bunları kenara bırakıp daha hafif kitaplar okumanı istiyorum ama Irvın Yalom okuyacak zamanımızda gelecek dedi. Bir cok doktor halen okumadı o kitapları senin derdin ne dedi :) bir kac kitap ismi verdi hafif.. Fakat kötü hissediyorum bu anlamda halen.. kısıtlanmış ket vurulmuş gbiyim...

bir resim çiz testinin sonucunda tamamen sen çıktın :) algıların çok açık.. otoriteden nefret eden üzerine giden birisin ve bir kaç şey daha söyledi...

yemek konusunda artk kontrollüym.. en azından yediğimin yarısını yiyorm ;)
    Bu arada kilom açken 67 tokken 70 i buluyor :) fakat kimse inanmıyor bu kadar kiloda olduğuma.. cidden göstermiyorm ...

daha yarım saat önce hoşuma giden bir eleştiri aldm. Sana maşallah.. bu sıra yüzünde hep bir gülücük.. çok iyi görünüyosun :) ama ondan yarım saat öncede aldığım tepki şuydu.. Niye kızıyosun Emel ? Nedn sinirlendin bla bla blaaaa :)
    Hayatmın en iyi günlerini yaşıyorum. Çünkü en sağlıklı günlerim bunlar...ve kimseye bağlanma ihtiyacı hissetmiyorm.. Çünkü beni halen varlığıyla ayakta tutan bir dostum var...

Insanları ön yargılarndan soyut düşününce onları objektif sevmeye başlıyorm...
    yaşam güzel.. bağlı olmamak harika.. özgürlük.. sonuna kadr özgürlük...

şu an başlamayı düşündüğüm kitap Gabriel G.Marquez - b.H.o :) forum literatürü ..

is konusunda skntılı bir dönem.. çalıştığım yer değiştirilebilir ve tübitak a geçebilirim.. memur arkadaslar imza toplamak niyetindeler gitmemem için.. bu kadr çılgın olabileceklerini tahmin etmemiştim :)

Ders çalışmalarm aksasa da durmak yok yola devam :) .. spora başlamam gerek..
    Günlerim koşturmacayla geçiyor.. ne yaptığım tam olarak belli değil ama bir koşturmaca var bariz :)

Birde aklıma takılan merak ettiğim dostum var tabi.. doktora gidecekti ne oldu ne bitti bilmiyorum merak ediyorum.. iş knusunda neler yaşadı bilmiyorum.. morali enerjisi nasl bilmiyorum.. benim iyi olmamı isteyenin iyi olmasını istiyorum. Hissiz biri değilim kimse kusura bakmasın bukadarını da takabilirim insanm nihayetinde... onu özlüyorum sahiden.. o hep bnmle bildiğim tek şey bu..

Abimle yengem Azerbaycan'a gittiler ve sanırım orada yaşayacaklar uzun bir süre.. yeğenim burda doğmayacak.. o histen yoksun olmak eksiklik gbi ... bir bebek tecrübesi yaşamam gerek ... bilmediğm tatmadığm okadr his ve olay varki enteresan bunlar..
    yeniden yaşıyorm gbi.. en bildiğim şeylerin anlamlarına yeniden bakıyorum sözlüklerden... ve gerçekten hiç bir şey bilmiyorum.. birşeyler öğrendikçe ufkum genişliyor fakat bir okadar da hiç bir şey bilmediğimi ve hep başta olduğumu anlıyorum.. öğrenmemek için artk çok geç..

Ayıcığımın adını kestane koydum.. burnu kestane gbi ve rengi o tonda..
    annem bir ayıcık daha aldı.. onun adını da mestane koyduk :)
    Halen kedi almadm ... uygun bir kedi bulmak ne zormuş yahu.. bir kaç aylk anneden ayrı yapabilicek kedi bakıyorum .bulduklarm bir kaç haftalk olmuş oluyor anneden ayırmaya kıyamıyorm..
    Ama çok yakında olucak bitane :)

bu arada fransız müziklerine sarmaya başladım :) eski kalıplarımdan biraz uzaklaşmak istiyorum..
    fransz dışında şu sıra taktığım şarkı James arthur recovery :)

düşündüğüm bazı durumlar var.. eskisi kadar olmasa da bastırmaya çalıştığım birseyler var hissediyorum.ama kaçmaya niyetim yok.. hepsini tek tek bulup çıkarıcam..

üst kata geçici bir hizmetli geldi.. çay doldururken ellerinin titredigini farkettim.. tek bir çay bardağını taşıyamayacak haldeydi. Hiç bu kadr titreyen birini görmemiştim.. elinden kaptm bardağı götürmek istediği yere ben götürdüm..
    döndüğümde nefes alamamaya başladım. Kalbim çarpıntı yapıyordu.. bir an panik atak yaşadığımı sandm.. ama anksiyeteden başka bir şey olamazdı.. adamın o hali beni bir anda inanılmaz şekilde sarstı.. nedenini anlamadm ama.. nedn o kadr titreyen birine karşı bu şekilde psikolojik olarak reaksiyona girdim ilginç cidden.. geçmişimle bir alakası olabilir mi diye düşünüyorum hala...

uzaklardan bir kargo aldm.. kitap ve kupa :) jojo moyes - senden önce ben.. harika hissettiriyor böyle bir hediye.. Teşekkürler halil..

Ben hasta değilim artk anlıyorum..
    inanılmaz sağlıklı hissediyorum..
    Gülüşlerim çoğaldı.. etrafa pozitif enerji yayıyorm farkındaym.. en saçma fikirlerimi bile dışa vuruyorm.. içimde tutmama sebep yokmuş... baskılardan kurallardan ketlerden prangalardan tiksiniyorum... bir taç yaptık. Üzerine anarşizmin Kraliçesi yazdk :)) arada ben ttakıyorm arada arzu.. ben kadr olmasa da oda bir anormal.. ama o sevmiyor
    Ona anormal diyilmesini.bense bu kelimeyle barışık olması için ona ipuçları veriyorm arada.. biraz önce odalarına girdim marianna ismi geçti... ben bu ismi kedime koyucam siz ne için andınız diye sormuştum.. Arzuysa sadece şunu söyledi . Yalnzca anormal birisi kedisine marianna ismini koyar :) evet bunu anlaması onunda bir anormal olduğunu gösterir.. ki yaşadıkları hiç hafif şeyler değil..

artk kitabıma yönelmeliyim.. en kısa zamanda yine gelicem günlüğüm :)

Sevgiyle...

Son düzenleme: 7 Temmuz 2014
  7. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Kedili camide otururken gözüme ilişti.. (Fatih camiine kedili cami derim ) :) ...

Küçük bir çocuk o.. belki 3 belki 4 yaşında.. kalabalık arasında geziniyordu elinde küçükbir ppoşet ve içinde istanbul isimli rehberlik kitaplarndan.. hani şu turistler için olanlardan...

kanka nbr diye seslendim bir kaç metre ötesinden oturduğum yerden.. beni gördü. Gel diye seslendim .. adın ne diye sordm.sadece kafa salladı. Iyi misin dediğimde sadece kafa salladı.. yediğim şeyden ona da verdim.. gel yanımda otur dedim oturdu.. başını okşadm. Sessizce oturdu yanımda.. elindeki nedir dedim. Poşeti yırttı kitabı alıp sayfaları çevirmeye başladı.. biraz snra Teyzem hadi gölge bir yere oturalm dedi farklı bir yere doğru ilerledik. Ona da gel dedim bir süre oyalandıhatta geride kaldı. AAklım onda kalmıştı. Bir yer bulup oturunca o yöne bakmaya basladm ve onu buldum. Yanına ondan olsa olsa bir iki yaş büyük bir kız geldi sarıldı.. snra koşarak benim yanıma geldi ve ardından o küçük kızda... yüksek bir duvarın üzerindeydik. Oturmak istedi denedi olmadı. Belinden kavradigim gbi yanıma aldm. Snra o küçük kız geldi oturdu.. yüzünde inanılmaz bir tebessüm vardı. konuşmaya başladılar ve ozamn anladm Türk olmadklarını.. o küçük kız yanıma sokuldu koluma girdi.. başını koluma dayadı.. ne ben onun dilinden ne de o benimdilimden anlıyordu. Tebessümlerimizi konuşturuyorduk bu defa.. ardından iki küçük çocuk daha geldi.bunların hepsi kardeşti.. yan tarafımda oturan bir teyze senin mi bunlar kızım diye sordu.. Hayır teyzecim hepimizin dedim.. sen yinede ceplerine dikkat et çantana mukayet ol demişti..
    fikrinden tiksinmiştim..

küçük kıza belki anlar diye birşeyler sordum..
    kardeşinin adı ne dedim Macit dedi.. evet kankamın adı Macitti.. abisi geldiği gbi ceplerini aradı. Benim kötü bakışlarımı görünce uzaklaştı yanından.. birinin adı ibrahim birinin nuayl fakat kızın adı okadr enteresandı ki aklımda tutamadm...
    Teyzem o esnada telefonla konuştuğu için olanların pek farkında değildi.. hadi gidelim dedi.. kalktk ... onları arkamda bırakmanın hüznüyle giderken küçük kız koşarak geldi elinde bir poşetle. Bana uzattı.. Meğerse kendi poşetimi oturduğum yerde unutmuşm
    Onu getirdi... tebessüm ettim.. karşılığnda kocaman bir tebessüm aldm ve ayrldk...

insanların peşin hükümleri...
    ÖnYargıları olmasa gerçekten daha çok sevilirler.. onlar parayı değil başlarını okşayan birinin sevgisini tercih ettiler..
    hissettiler... hissettim..

Mariannam geldi.. artk küçük bir kızım var..
    evde beni bekliyor şu an...
    ona gitmek için sabırsızlanıyorm..

biraz önce arkadaşlar bir kedi getirdi sokaktan.. minicikti.. dokunamıyordu çoğu.. bense kucağıma aldm sevdim .. okadr ilgili olmam diğerlerini etkiledi.. cinsiyetinden anlamam ve bir rahatsızlığını bulmam onlara sen veteriner olsana dedirtti..

biraz kaygılarm var ama Mari ye değer :)
    Çok uysal fakat enerjik hissettiği zamn çok zıpır.. harika bir varlık.. köşe kapmaca oynamaya başlayınca evin içinde keyfine diyecek yok..
    bu gün ona ciciler alıcam :)

Keyfim yerinde.. bir ara uğrarm günlükçüm ;)

8. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Karpuzu çekirdekleriyle sevmek dedim gerçek sevgiye :) özetle buydu duygum da durumum da...

seans 4...
    Bilişsel terapiye giriş..
    A→B→C formülü..
    kolay görünümlü zor uygulamalı..
    Nihayetinde iyiyim :)
    Bir Kızım Var dünya harikası..
    çok aksi huysuz olsada çok seviyorum onu.. elim kolum çizik içinde :) pazartesi is yerine götürücem herkes görmek istiyor bebeğimi..
    Yaptığı enteresan bir şey var.eski bana çok benziyor .. küçük bana çok benziyor..
    bir kaç gece ağladım onunla..
    bana benzediği için daha çok sevdim..
    kafes aldm ..yanımdan ayırmak istemiyorum pek. sabahın 5inde kalkıyorm sırf ona bakmak için.. bu kadar hareketlisini hiç görmemiştim :) herkesi şaşkına çeviriyo.. annem uyurken üzerine atladı .. büyütene kadr işim zor :)

Algılar algılar algılar...
    onların farkına varınca nasılda değişime uğradı herşey.. geçmişle baş edebilmek üzerine yoğunluk var şu anda. Gelecek üzerine de ileriki seanslarda farklı şeyler deneyecek sanırım doktorum.

Azrayı okuyorum şimdi.. borderline bir hayat...
    cem keçenin senden nefret ediyorum ne olur beni terk etme kitabı...
    bir zamanlar bu tür şeyleri yaşayıp onlardan bilinçli şekilde sıyrılabildiğime seyirci olmak nasl güzel bir duyguymuş böyle..

dün zelihanin evine yemeğe gittik 8 kişi...
    çoraplarm kediliydi :) arzuya bir baktm aowww onunkilerde kedicikliydi :) ve biz iki değişik olarak onlardan ayrılıyorduk..
    bu kez sen otur biz sana ikramda bulunalm dediler ve değerlerini ifade ettiler.. arzu zeliha ve ben önümüzdeki dönemlerde Ağvaya gidelim diyoruz.. bursa ya gitme düşüncemizde var..
    kendimi geri çekmelerim benim eksikliğimdi.. aman canım...
    gün güzel..
    bu gün dünden bir fazlam olsun diye ufakta olsa değişik bir şey yapmam gerek şartını koydum kendime :)

Goncişkoyu da özledim :) ses kayıtlarndan bir kaçını doktorum dinledi.. ve sürekli not aldı.. borderline hayatları merak edip okumam da onu çok düşündürdü..

iyiyim doktor ...
    son üç haftam hayatımın en güzel günlerini barındırıyor.. bu üç haftadan önceki bir hafta da hayatımn en kötü günleriydi dedim.. anlamıştm o ilk haftanın benim için dönüm noktası olucanı..

bağımlı olduğum kimse yok çok şükür :) ve iyiyim inanılmaz şekilde.. kimseye ihtiyacm yok gbi.. kendi kendime yetmenin hazzındaym.. fakat rüyalarm skntılı. Uykularm sorunlu yine.. bilinç dışına ittigim birseyler mi var diye kaygı duyuyorum bazen.. ama resmen bilinçlice kendimi bağımlılktan soyutlayabiliyorm.. Başarabildiğimi görmek umutlarımı yeşertti.. fakat hep söylüyorum.. tek başıma olmadı.. uzaklardan bir destek vardı manevi anlamda.. hepte olucak biliyorum..
    teşekkürler dost... umarım iyidir...

Gidip çocuğumla ilgileneyim..
    selametle ;)

9. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Ben Mevlanayım şemsine hayran...
    şemsim bana kızgın şemsim bana hüsran..

yağmur düştü şehrime ... Gürül gürül yağıyor maşallah..
    Mariannam Kucağımda uyudu..
    aklıma düştü dost ağladım..
    korkuttu beni serzenişleri..
    kendine birsey yapacak ihtimali korkuttu..
    Dualar gnderdim ona iyi niyetlerle. Çocuğunu kucağına alsın diye ağladım.. Rabbim nasip et diye yalvardm..
    Adım efsundu benim.. sadece adım..
    sana kimseye ilişmez beddualarm... hepsi geride kaldı.. sana zarar verecek herşeye karşı Rabbimden yardım istedim..
    İSTE gelirim yanına. Sırf sen iyi ol ve gözlerinle gör diye gelirim..

içime dert oldun benim.. senki benim tek birggözyaşıma kıyamazdın , ben nankörlük edip mutluluğuna gölge bir hamlede bulunur muyum ?
    Sen .. asıl sen tanıyorsun beni.. yenilme içindeki şeytana. Inanma ona.. teslim etme iradeni nefsine.. ayağa kalk..

kimse yıkamaz seni. Kimse size dokunamaz..
    at o pis düşünceleri.
    Moralin Düzelsin diye çocuk yapma. Moralini düzelt öyle çocuk yap...
    Peşinde değilm yanındaym hiç knusmasak dahi..
    biz hissederiz birbirimizi..
    bize bizden asla zarar gelmez..
    unuttun mu yoksa ? Köye gittiğimde bir daha gelemzsem demiştim.. o köyü başlarına yıkarm buna müsade etmem demiştin..
    Beni böyle düşünen insana dokunur muyum ben ?

Değerli dost... gülsün yüzün artk.
    Bak böyle :)
    hadi tebessüm et.
    Ben iyi olduğum dönem senin kötü olman okadr enteresanki .. boz üzerindeki nazarı da sabırla bekle .. herşey yoluna girecek..
    en kötü sözleri de sarfetsen sana ait tek öfke kin nefret hiç birini beslemem mümkün değil.. okadr sağlıksızki o fikirlerin sana sadece tebessüm edebilirim..

bilki şunu seni anlıyorum..
    Dahası seni hissediyorum ve gitmiyorm..
    sen öğrettin bana sen !!!
    Övün gururlan lütfen.. mutlu ol ..
    sen bana güvenmeyi öğrettin.
    Sen iyi ol ki ben daha iyi ilerleyebileyim..
    aklımın bir köşesindesin dostum..
    Rabbim hep seninle olsun..

10. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Seans 5...

Zeka testi... olay durum inceleme yetisi ...
    full doğru...

Mariannam ile olunca vakit nasıl geçiyor anlamıyorum.. hiç bir şeye vakit bulamıyorm..

is yerinde bardak elimde patladı..
    Elim kesik.. yazmak zor oluyor..

Bu günlerime hamd olsun..

11. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Sen dağ gbi adam...
    yılı aşkın süreden snra karşıma çıktın. Mideme saplandın sızı olup.. köşeyi dönene kadarmış sızın... ben seni çoktan ardımda bıraktım..

seans 6...
    Terapistim bana güveniyor.. inanılmaz güzel sohbetler ettik ..3 seanstan snra ayda bire düşüyoruz seans aralığını.. bu derece iyiyim :)

Ve kitaplar... hayatta yalnız başınıza mücadele etmeye kalktığınızda size en vefalı en sadık dost kitaplar olucaktır.
    Kafka dava.. Albert Camus yabancı... murathan mungan kadından kentler...Perihan Mağden iki genç kızın romanı... ve Irvin Yalom Nietzsche ağladığında.. harikalardı... başka birini keşfedene kadar Başucu kitabımı Nietzsche ağladığnda olarak ilan ediyorum :) ve tabiki filmini de izledim. Oda çok güzeldi yalnz kitapta olan yoğunluk yoktu.. aynı zamanda iki genç kızın romanınin filmini de izledim.. lezbiyenlik ve metraj temalı güzel bir filmdi.. etkilenmemek mümkün değil.. yine söylüyorum kitapla pek özdeşleştirme yapamadm.. film çok yüzeyseldi..

Doktorumla bu tür sohbetler edince seansın tadını alıyorum. Sen psikoloji okumalısın dedi bana son seansta.. Üstelik kazanırsan sana destek dahi olurum dedi.. bunları duymak güzeldi :)
    Bu defa değişiklik yapıp ben sorular sordum.. çok eğlenceli geçti :)

Mariannam...
    o benim yavrum... Üstelik anormal bir varlık.. bana gnderildiği çok açık..

insanları seviyorum. Geçmişimi seviyorum. Yaralarımı seviyorum.. beni bn yapan herşeyi seviyorum..
    ve benim miladım olan dostuma teşekkür ediyorum... o bir kıvılcımdı.. bu ateşi ben büyüttüm sayesinde...

bir kaç hafta sonra köye gidebilirim dedim doktoruma.. gidince ne kadar bunalm yaşadığımı biliyor. Gitmememi önerdi.. gidersemde sadece bir günlüğüne gidebilirmişim...
    beni kötü yapıcak herşeyden ve herkesten uzak olmamı istiyor.
    Ve bunu artk bnde istiyorum.. kimsenin huzurumu bozmasına müsade etmicem.
    Benden değerli bir şey daha yok ..
    Kimse için acı çekmiyorum nihayet.. uykularm düzelmeye başladı. Sanırım kaygılarm ve stresim azalıyor :)

Yine gelirim günlük... saat geç oldu... ;)

12. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Seans 7...
    artk monotonuz :) psikologumun özel hayatını konuşmaya başladık ...
    ona bakarken gözlerim yoruluyor... uzun süre odaklandığm için olsa gerek .. farklıbir yere bakıp enerji topluyorm ama ona bakınca matlaşmaya başlıyor flulaşıyor..

şu sıra bitirsem mi diye düşünüyorum..
    bir kaç seans daha gidip gidişatı iyice kontrol altına aldkca kafamdaki sonuç netleşecek ve bitirme kararımı vericem...

Elbetteki herşey Güllük gülistanlk değil.. ufak tefek skntıları dağ yapıp başıma çıkarmıyorum artk... hiç bir sorunu neşemi bozacak kadr önemsemiyorum...
    ikinci kez bahşedilmiş gbi yaşıyorum hayatı...
    Ve sanırım ikinci kez dünyaya gelsem yine müslüman olarak gelmek isterdim.. hamd olsun... orucumu seviyorum.. 11 ay hristiyan gbi yaşayıp bir ay müslümanlaşmaya çalışan insanlara kızıyorm deyip oruç tutmaktan kendilerini muaf tutan kişilere de öyle bir kafa yapısına sahip olacak kadr ne yaptılar diye üzülmeden edemiyorm..
    genelleme yaparak kendilerini soyutlama düşüncesi nasl bir akıl acizligi ?

Ev iş arasında dokumacılk :)
    Hafta sonu evden çıkma düşüncem yok bu sıcaklarda... ramazandan snraya erteledik planları ;)
    Evde olup kızımla ve kitaplarmla ilgileniyorum..
    kızım demişken epey büyüdü :) hala çok anormal bir hırçın ... ona birseyler almak onunla ilgilenmek dışarıya çıkınca aklımın onda olmasi öyle güzelki.. sorumluluk sahibi
    Hissediyorum... memur arkadaslardan Erdi Dayısı ona yuva getirdi. Icine girmek onunla oyun oynamak çok hoşuna gidiyor. Ve tabiki normak bir oyun değil bu.. ısırmak tırmalamak vb. :)
    arkadaşlar senden harika anne olur diyorlar o noktada iki kez düşünüyorum gözlerim dalıyor... sırf ego için sırf sorunlarının çözümü için karambole risk alıp bu dünyaya çocuk getirenlere kızıyorm. Icten içe çemkiriyorm..
    bn yapamam... fakat hiç sorunsuz bir ortamda dünyaya çocuk getirmekse mükemmeliyetçi bir çocuğa kapı aralamak gbi olmaz mı ? Üzerinde düşünülmesi gereken knular...

havalar güzel... köye gitmek istiyorum sanırım.. ama eve değil.. tarlaya gitmek istiyorum.. mis gbi dağ havası.. her yer yemyeşil.. etrafta görülmemis bir sürü böcek ve çekirge sesleri.. ılık rüzgarın uğultusu...
    salınan yaprakların yerdeki gölgeleri.. meyve ağaçlarının tırmanılası halleri... Fındık dallarının gölgesinde oturup taptaze fındık yemeyi...
    Hepsini özledim ..
    Gelmesini istediğim bir dost var.. gelmediğindeyse asla gönül koymayacağım ... :)

Küçük abim köye gitti.. annemle ikimiziz artk burda... oda genellikle mesaiye kalıyor bn evde kızımla oluyorm :)

Şimdi evime biraz vakit ayırmalıym...

Yine gelirim bir gün :)

13. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Sokakta minik minik patiler...
    bakıma hasretler...
    kıyamıyorum.. hangini evime alsam onları toplayarak bitiremiyorum.. daha küçücükler.. sevmeye doyamıyorum..hayatın pisliği sokakta bulmuş onları... gözleri kapanmış kirden mikroptan...

kediler... benim asil bebeklerim.. benim en zeki çocuklarm... doğurmadan anne iç güdüsüne eriştiklerim.. yahu sizin dünyaya bahşedilme nedeniniz başka... kim anlayabilir sizin varlık değerinizi ? Kim bilebilir kıymetinizi ? Hepinize dokunmak istiyor ellerim..kirli yada mikroplu..kör yada kısa kuyruklu...çöp başında yada manav kapısında...hepinizin başını okşayıp sizi şımartmalıym.. hepinizi en az bir kez Kucağıma alıp havalara atmalıym.. Tıpkı çocuğum gbi... sevilesisiniz.. anne olasım var
    size... bitmeyecek bende aşkınız...
    işte bu yüzden beni seven herkes nerde bir kedi görürse beni hatırlamalı...

evde bir kızım var çok aksi ... ama dünyanın en Seçilmiş kedilerinden... bana aitliği hırçınlığından..ona birini anlattım.. onu en az bnim kadr sevebilecek birini... o artk biliyor hikayemizi...

Ve kitaplar... sizle yeniden doğuyorm..
    jojo moyes - senden önce ben...
    clare vanderpool - babamı beklerken...
    Ece temelkuran - düğümlere üfleyen kadınlar..
    Hepsi tavsiye edilebilecek kadr güzel...
    mehmet ali şadoğlu okumak istedim epey sıktı bıraktım..

dün bir film izledim yine border bir hayat...
    adı "aklım karıştı "... denizcim teşekkür ederim tavsiyenle oldu :)

Ve yıldız..daha 17 sinde genç bir kız...
    senelerdir tedavi gören biri.. anksiyete bozukluğu ve psikoz başlangıcı teşhisleri var.. aylardır görüşmüyorduk.. beni aradı bberaber çalıştığımz yerde tekrar başladığını eskileri hatırladığını beni özlediğini söyledi.. hemen gidemesemde bir gün sürpriz yapmak için gittim. Daha dükkana girmeden uzaktan geldiğimi gördüğü gbi bir avazla okadr insanın içinde boğazıma atladı ablam diye... kendi ablasını hiç sevmiyor.. keşke sen bnm ablam olsan diye içlenirdi.. dükkana girdigimde bilemiyorm kaç kişiyle sarıldk... herkesin gelip beni kucaklaması onun hoşuna gitmedi... gözlerini büyütüp insanlara bakıyor sürekli.. çalışması gerekirken gelip yanımda oturuyor onunla ilgilenmem için... morali bozuk duruyor ve habire birilerine bağırıyor... zayıflıyor giderek.. ilaç kullanıyor musun hala diyorum , cok sinirlenince alıyorum diyor.iyide antidepresanlar tek içmeyle değil aylarca düzenli kullanımla etki eder diyorum... knusmak istiyor sürekli..bense erteliyorum..
    ateist olmuş üstelik... onu dinlemek istiyorum ama bekletiyorum..zamanı var herşey gbi bununda...

ve eski problemlerim.. artk bir kaç kişiye rahatça bunları anlatabildim.. beni rahatsız etmiyor artk bu durum..eskilerle barışık hale geliyorm gerçekten.. kendimdeki bu moral değişimi gerçekten muntazam :)
    maşallah bana... Rabbimin de yardımıyla iyi oluyorm..

kendi başıma bilmedigim yerlere gidip bir günlük dahi olsa tatil yapmak istiyorum.. farklı yerler görmek istiyorum artk.. yakınların kadını değilim...uzakları görmeden yaşayamam ben...
    kendimi bulmadan yaşayamam...

Oralarda yeni insanlr tanımam gerek.. farklı hikayeler dinlemem gerek... Yabancı olan tebessümleri görmeliyim.. Başkalarının tebessümüne Karışmalı tebessümlerim..
    bu bağımsızlığn tadını çıkarmalıym...
    arkamı döndüğümde tek bir insan için değil hepsi için acıyabilmeliyim .aynı zamanda hepsi için Gülebilmek... artk şahıslar yok.. toplum sorunları var..

bidahaki ay yeğenim dünyaya gelicek :) ama ben göremicem senelerce belkide... onlar artk azerbaycanlı ;)

Bu gün arzu isyan ediyordu.. bu nasl devlet dairesi bin şahit lazım :) hakikaten ilk gelirken eyvah beton suratlılarn arasına giricem diye bende ürkmüştüm ama tanıyınca hiçte öyle olmadığını gördüm..
    okadarki Erdi bu gün Emel sendeki ciddiyet burdakilerde olsa burası birazck devlet dairesine benzerdi dedi.. bende arzu geldikten snra kurumun yayları gevşedi dedim de :D arzu veryat figan etti Emel sende mi yaaaaaaa diye :)))

Yaratılanı sevmek lazım ... tek sebep Yaradan... gerisinin önemi yok...

gelirim ben yine ;)
    sevgiyle... hep sevgiyle...

demişken Nietzsche nin kitabı geldi aklıma..
    insanca, pek insanca :)
    Alem adamsın sen Nietzsche..seni tanımak isterdim..

hadi gittim ;)

14. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Seans 8...
    Artk bitirme kararımı söyledim..
    ilk seanstan itibaren notlarını düzenledi ve iyiye gidişimi ağızları kulaklarına varırcasına bana müjdeledi :)
    konuşacak birşey bulamamak ve kitaplardan konuşmaksa inanılmaz keyifliydi...

eric fromm - sevgi ve şiddetin kaynağı
    okunası...
    yeni kitaplar almam lazım..

bir kaç günüm oldukça keyifli geçti.takılmak lazım birilerinin peşine :) bazen aşmak lazım sınırları...
    evet neler yapabilirmişim diye kendime bakıyorum.. kabuğumu kırdığım kesin :)
    Süslü kelimeler kullanmak istemiyorum çünkü biraz normal yaşamak istiyorum :)

Eskiden iyiyim diyebilen insanlara imrenirdim... şimdi kimseye kötüyüm demiyorum çünkü iyiyim :) artk iyiyim diyebiliyorm... bağlılık knusunda kontrolü sağlamak ve kendime söz geçirebilmem bana umut veriyor.yapabilirmişim :)

her seansta soruyor psikologum arayan soran var mı diye :) yada birileri aradı mı diyor.. kastettigi kişi gonca...
    bnse konusmadk diyorum .. sen aramak ister misin diye soruyor.. gerek görmüyorum kendisi gereken zamnda zaten arar ve konuşuruz diyorum :) ama değer verdiğim bir insan ve iyi olup olmadığını bilmek istediğimi de ekliyorum. Çünkü iyileşmemin önünü açan tek etken o... tanıdığımdan asla pişman olmadığım ve beni içten içe hisseden tek dost ...

Kızımla evdeyiz :) hareketliyiz..
    kendimi kestigim dönemler vücudumda bukadr yara bere yoktu.. tirnaklarini kesiyorum ama bir kaç güne hemen büyüyor..
    ilk kestigimde psikolojisi bozuldu sanırım çünkü sağa sola tırmanamadı :)
    Acaip dişliyor üstelik.. ancak uyurken ve emerken sevebiliyoruz ..
    patilerini öpüyorum burnunu öpüyorum :)
    beni sorumluluk sahibi hissettiren bana iyi gelen en önemli varlk... iyilesmemdeki en büyük etken...

Akşama kızlarla dışarıdayz ... Psikolojik sorunları olanlar var..yanlarında olmalıyım...
    ben birilerine iyi gelmeliyim.. insanlari sevmeliyim yoksa ben olamam.. taşlaşırm...
    birilerine faydam dokunmalı..

yine uğrarm ;)

15. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Üç hafta olmuş :) ne kadr hayırsızm bayramlaşmaya dahi gelmemişim..

son seanstan snra hala knusmadk doktorumla...seans aralığı bir aya çıktı. Iyilesme çabama o bile şaşırıyor ...

kitaplarm olmadan eksik hissediyorum.. kafka dönüşüm Nietzsche böyle buyurdu zerdüşt... Gabriel Garcia Marquez kırmızı pazartesi...
    şu an okumakta oldugum doğan cüceloğlu savaşçı...
    Sadece okumak istiyorum..
    kendime yetebilmemi sağlayan en etkili şey kitaplar...

Eylülde halk eğitimin kayıtları başlıyor. Bölüm konusunda kararsızlk yaşıyordum gitar aldım geçenlerde. Gitar kursuna gitmem en uygunu olur :)

Mariannayla olan bağımız çok değişik..beni gerçekten annesi sanıyor. Annemse beni Mariannanın kendinden kıskandığını düşünüyor :)

Yalnz artk yazı yazamıyorum ne kötü :) acı nelerde söyletiyormuş insana. Beni üzen şeyleri tekrar yasayınca aynı acıyı hissetmiyor olmam ne güzelmiş. Hiç bir şey acıtmıyor beni artk.. samimi olduğum insanlardan kaçma gereği duymayıp kaybetme korkusuyla acıtmıyorum kendimi..

Arada tv de izliyorum.. insancıl hareketler sergilemeye başladım :) işten geldiğim gbi uyumuyorum artk... uyku saatlerim de normalleşti... dengesizliklerim iyice azaldı. Hiç yok denicek kadr az... Üstelik ağlamıyorum artk sebepsiz... gitgellerim bitti.. mide bulantılarm bitti.. herşeye sıfırdan başlamış gbiyim...

Hoşçakal günlükçüm :) yine gelirim

16. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Ne kelimelerin ne de bakışların kimseye dokunmadığı bir yer... öyle bir yer ne kadr mümkün ? Ne kadr yaşanılası mesela ?

Seans 9... bir aydan snra dolu dolu geçen bir seans... geçmiş ayların değerlendirmesi aile yakınlar kitaplar bağlılıklar sosyal hayat internet ne ararsan... hepsine dair sohbet ...
    bitirme kararı veriyorduk ama son dklarda travmalardan konuyu açtım ve onlar üzerine konuştuk.. travmalarımı aştığımı vurguyla belirtti hatta yaşanmış onca şeye karşın bu kadr güçlü duruşuma hayranlk duyuyor. .. seni rahatsız eden konu ne diye sorduğunda problemimi çok zorlanarak anlattım. Kekeledim gözlerimi kaçırdım falan ama bunların yersiz olduğunu anlayınca bu kaygımın üzerine gittim ve kendimi gözlerine bakarak anlatmaya zorladm ve oldu..
    ona gitme amacım bağlılıktı ilk etapta..
    bağlılığı bitirdiğimiz için sonlandrmaya karar vermiştik terapiyi ama bu son konu apayrı bir konu oldugu için üzerine devam etmeye karar verdik...

bu arada kilo vermişim :) 71 den 66 ya düşmüşüm... 5 kilo daha verebilsem sanırım tamam olucam ;)

Dün kızım beni görünce sevincinden mırıldamaya başladı bu beni çok duygulandırdı..normalde bir kediyi okşayınca mırıldamaya başlar ama benim kızım malesef hırçın olduğu için dokunmaya çalışınca elini kapıyor ısırıyor tırmalıyor.. mırıldamayı kendini sevdirmeyi pek sevmeyen bir kedinin o nadir mırıldamalarından birine rastlayınca istemsiz duygulandm.. Üstelik beni görünce böyle bir tepki vermesi anlatılmaz bir mutluluk benim için. .

Evvelsi gün is yerinde bana büyük bir eşek şakası yapıldı... telefonumu koyduğum masanın üzerinde olmadığını 10 dk içinde farkettim ve birinden beni aramasını rica ettim. . Aradığında telefona ulaşılamıyordu.. işte bu sinyali duymak benim telaşlanmama yetti.. hemen muhasebeci bir arkadaşa durumu anlatıp kameralara acilen bakmamızı söyledim.teknisyen arkadaş çağırıldı.. müdür odasına girdik oradan kontrol etmeye başladık..derken tek tek yığılma oldu. Her gelen ne olduğunu soruyor bende telefonum kayıp diyordum. .kameralarda odaya girip çıkanlarn hepsi binada görevli memurlardi.biz mükelleflerden biridir diye düşünüyorduk..elle tutulur birsey bulamayip kamera normal seyrinde devam ederken koridorda erdi göründü. Tam kameranın görüşünden çıkmasına bir adım kala cebinden pembe birsey çıkardı farkettim ve hemen sizde gördünüz mü elinde pembe birsey vardı dedim ama malesef Tuğçe ve benden başkası görmedi.o an Tuğçe yle göz göze geldik ben gördüm dedi. Kılıfım pembeydi... hemen arzuya sorduk sen erdiye kendi telini verdin mi diye çünkü onunda kılıfı pembeydi..Hayır vermedim diyince Tuğçe önde ben arkada koridora fırladık... erdiyi bir odada muhabbette bulduk ama gayet soğuk kanlı. . Elinde pembe birsey vardı dedim.. Tuğçe de o telefon degil miydi dedi :) erdi de kelime oyunu yapıyor sözde. . Benim telim odamda masamin üzerinde dedi gitti kendi telini gösterdi.. erdicim kamerada seni izledik dedim... bir kahkaha patlatti.yok artk kurumu bu kadar ayağa kaldıracagini tahmin edemedim birde kameraya bakmışsın dedi demesine ama kamera odasındaki ahali koridora dökülünce durumun vehameti ortaya çıktı. Herkes ters gözlerle ona bakarken çıkardı verdi telefonu.. o sıra inanmıyorum diye bir çığlık attığımı ve kaçan erdinin arkasından koşup yakalayıp totosuna kaç şaplak attığımı hatırlamıyorum kendimi kaybetmişim :D
    yer yer devam ediyor telefon sarsıntıları ;)
    Iş yerinde sıkıntım yok.. birde zam aldık ki tadımızdan yenmiyoruz :)

ufak kaygılar yaşıyorum bazen..yine eskisi gbi mi olucam diye ama çabuk bertaraf edip toparlayabiliyorum...
    ve artk çok daha mutluyum şükürler olsun..

Pc aldım birde.. umarım hayırlı olur benim için. ..
    şimdilik gidiyorm yine. .arada gelicem ;)

17. sedat özcan

sedat özcan Yeni Üye

Eğer tek derdiniz dünya hayatı mutluluğu ise,
    Sürekli şikayet edip,mutsuz ve karamsar bir şekilde yaşamaya mahkum edersiniz kendinizi,
    Çünkü eğer hayatın sadece imtihandan ibaret olduğunu bilebilseydiniz başınazı gelen herşeyin tevbe suresinde "bize Allah'ın yazdığından başkası isabet etmez" ayetinin düşünüp hayırda şer de Allah'tandır ve yaşadığımız hiçbir şey boşuna değildir der bir kenara çekilir, sıkıntılara sabreder ve kurtulmak için çare ararken yine başka bir ayette geçen Hz Yakubun "ben derdimi ancak Allah'a açarım" demesini örnek alıp, bu sıkıntı ya bir günahıma kefarettir ya da Rabbim benim sabrımı ve kulluğumu sınıyor deyip sabırla beklemektir.

Bu tür melankolik ve isyanımsı sözlerin size hiçbir getirisi olmaz aksine sizden alıp götürdükleri olacaktır,

Çünkü ahiret için verilen mücadelede asla bir yılgınlık, karamsarlık, umutsuzluk ve yorgunluk olmaz çünkü ne kadar mücadele edersen, ne kadar acı çekersen, ne kadar yorulursan o kadar çok yaklaşır insan o kutlu zafere,
    Oysa Dünya hayatı için verilen mücadelede ise hep yorgunluk, bıkkınlık, acı, karamsarlık ve umutsuzluk vardır, çünkü bu dünyada sizi hiçbir şey asla doyurmaz asla mutlu etmez, etse bile kısa sürelidir ve sonucunda büyük bir bedel ödettirir.

O yüzden eğer şikayet ediyorsanız istediğiniz şeye ulaşamamaktır sizi şikayet ettiren, peki istediğiniz şey nedir? Hayırlı mıdır hayırsız mı? Allah'ın sevdiği birşey midir sevmediği mi? Cevabınızı kendiniz verin.

Bun dünya ve tüm alemler ve herşey yüce Allah'ındır, haliyle yalnızca O'nun kuralları vardır ve mutlak mutluluk için yalnızca O'na uymalıyız, bizleri O yarattı ve neye ihtiyacımız olduğunu, bizi neyin mutlu edeceğini bizden daha iyi biliyor ve bizlere de o mutlak mutluluğa nasıl ulaşacağımızı hem elçisi hem de kitabıyla açıklamıştır. Uyarsak mutlak ve sonsaz mutluluğu elde ederiz uymazsak bu dünya belki geçici bir mutluluk yaşayabiliriz ama ahiret???

18. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

epey zaman olmuş :) farkında değilim geçen zamanın...
    herşey yolunda şükür... kontrol altında tutmayı başarabiliyorum hislerimi...
    buraya yazabilecek bişey de bulamıyorum malesef :)
    kimse umudunu yitirmesin istiyorm..asıl umut biterse herşey biter...

19. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

sonra dedimki içimden , bi insan biriyle tanışıyorsa yeni şeyler yaşayacak demektir...
    hayatı bir kez yaşayacaksam kendimi derde bulamaya ne gerek var ?
    tavuk mu önce olmuş yoksa tavuk düşüncesi mi ? gbi çetrefilli sorular...
    her insan biraz mazoşist biraz narsist ve biraz sadisttir...
    Emilyyy in aforizmaları :)

iftiharla sundum ;)

20. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

zaman ne de çabuk geçiyor Mona :)
    yok yok şiirle başlamim bu defa ;)

genel olarak herşey yolunda...
    tedaviyi bırakalı aylar oldu...
    nedense psikoloğum gerek kalmadığını söyledi terapiye...ki zaten öyle olduğna inanıyorum ben de...

iş yerinde 1 senemi devirdim..bukadr çabuk devrilecek gibi görünmüyordu ozamn ayların...

bir yeğenim oldu Mustafa Efe... 3 buçuk aylık kadr :) ve en sevindirici yanı anne babadan öte hala olduğumu hissediyorum.normaln üzerinde sahiplenme hissim yok...

köye gidip gelmelerim çoğaldı...

kızım 7 aylık civarında ve hala yaramaz...

kurs olayım olmadı kayıtlar dolmuş şansıma... son gün gidersem öyle olur elbette...

bu arada birini sevdim :) bana Nietzsche nin serisini hediye etti.

bazı eski yazılarımı yaktım...yenilerine henüz başlamadım...

ilk kez sinemaya gittim ve koptum.artık kimse beni tutamıyor :D açılış Deliha yla oldu malum ;)

aklıma geldi girdim...çıkıyorum...bakalım bidaha ne zamn olur ?

sevgiyle kal demek var aklımda... zihnimin köşelerinde yankılanan güzel bir söz bu...

sevgiyle...

Sayfayı Paylaş