Bir Bağımlının Günlüğü

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Emilyyy tarafından paylaşıldı.

1. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Evet forumumuzda günlük konumuz olduğunu biliyorum ..
    Burası sadece bana özel olsun istedim...
    Bağımlıdan kastım madde bağımlılığı falan değil elbette.
    Beni hayatım boyunca yerin dibine batıran bi kaç rahatsızlığım mevcut ve daha 1 yıldır farkında olduğum rahatsızlığım 'Bağımlı Kişilik Bozukluğu' bunların en acı vereni.
    Her günüm bunun zorluklarıyla dolu ve acılarım buralara sığmayacak kadar büyük...
    İşte bu yüzden buraya yazmaya karar verdim... Acılarımı bu forumla paylaşmaya fikirlerinizi almaya destek bulmaya ihtiyacım var sanırım...

sevgi hüznü bunu beğendi.
  2. Legolas

Legolas Moderatör

Güzel düşünmüşsün yazmak iyi gelir açıkçası bu tür şeyler hakkında pek bir bilgim yok.Arkadaşların yardım edecekleri kesindir.Bende bildiǧim noktalarda önerilerimi söylerim artık.
    Bekliyoruz...

3. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Ferhat teşekkür ederim. .

Ferhat bunu beğendi.
  4. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

evdeyim... son 10 gündür evdeydim de zaten...
    insan hep mutlu olabilir mi bunu düşünüyorum...
    yada sizi mutlu sananlar ne kadar yanılıyor olabilirler ?

bi kez balkona çıktım bi kezde cama..aldığım nefesi yettiremediğim için..
    bişeyler eksikti bişeyler hiç yokmuş gbi.. nefes alıp verdikçe böğrüme saplandı bi sancı... eksikliklerin verdiği bi sancıydı bu..
    telefonum bi kez öttü mesaj gelmişti whatsapp tan..snra bi daha öttü..bidaha bi daha derken gün boyu seyretti bu durum...
    arkadaşlarımdı bunlar..bağlı olduklarım hep uzak tuttuklarım hep kendimi acılara boğduklarım...

etrafım hayli kalabalık izlenimi verdim sanki..evet öyle...ama yüreğimin yalnızlığına hiç bir kalabalık el değdiremedi uzaktı orası...
    vardı birileri elbette... bağlı olduklarım..kendimi kendilerine hapsettiklerim...özgürlüğümü onlarla kısıtladığım birileri vardı...

yok oluşları azap verici .. olmasalar nefes alamam gbi..
    insanoğluna verilen bu değer fazla ama bir bağımlı buna engel olamazdı kolayca..

görmüyor gözlerim bana değer verenleri..illede bni acıtanlar bnmle olmalı diye tutturmuş kalbim...
    bu aşk değil sevda değil... erkek derdine düşmüş bir bayanın sıradan hikayesi hiç değil...
    anne babasızlığın bedelini ödeyen küçük bir kızın gündelik yaşantısını sunmak niyetim..

bu gün kağıt ve kalemi hiç almadım elime..dünde almamıştım...
    en son Gonca Mavi yaz demişti.ona mavilerle bezeli bi şiir yazmıştım

MAVİ...
    işte böyle seslen bana
    Kimse duymasın!
    Sessizliğin adını Mavi koyalım
    karanlığın ortasında bir pus olsun.
    Sus şimdi!
    Bakışlarına bir Mavi koy
    herşey bakışınla mana bulsun
    ve bu şiir Mavi gölgelerle
    gonca gonca dökülsün
    hiç ama hiç solmasın
    Goncama armağan olsun...

parvina ve sevgi hüznü bunu beğendi.
  5. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Ve gün yerini karanlığa bırakır.
    Ben kelimelere teslim olurum..

Evdeyim. .. kış gelmeye yüz tutmuş soğuk bir mevsim.sadece icimdeki dinmeyen ateşin harına merhem olamamakta.
    Yangınlar içinde yandığım bir gün. ..
    Tüm odaları dolaştım. Oturma odasına salona ordan mutfağa. .. dayanamadım ve yine hızlıca balkona..
    Yetmiyor nefesim...
    Ruhumu ilmek ilmek örmüş bir acı. . Dur diyemiyorum. .

Telefon elimde saatlerce bekledim.Gonca yazdı mutlu olmuştum.
    Ama Nesli yoktu ortalıkta.. başlıyordu hastalıklı düşünceler. .
    Hep onlineydi... ama bana yazmıyordu.bekledim...
    Face hesabıma girdim bi ara. .. orada güleç fotoğrafları vardı yakın arkadaşıyla çekilmiş. . Içim burkuldu acıdım.. hemen facemi dondurdum yine... kaçtım kısacası. .
    Mücadele edemedim bu hasta düşüncelerle...
    Snra Whatsapp ı kaldırdım telefonumdan..artk kimseyi görmek istemiyorum. .
    Kimselerle arkadaş olamam ben.. insanlardan ne kadar uzak durursam okadar iyiyim ama bağlılık okadrda basit bi hastalk olmuyor yaşayan için. ..

Hep onları düşünüyorum. Acaba yok oluşumu farkettiler mi ?
    Onlara ilişmesin gözlerim habersiz kalmalı unutmaliym. .

Hiç arkadaşım olmadı benim. .ama sayısız anne ve babam oldu. .
    Bn hep 2 yaşında kalmış bir bebek. ..
    Bebek demişken daha geçenlerde yengem bana bebek gbi korkuyosun demişti tek kelime edemedim yüreğim yandı. ..
    Babasız kaldığım işte o gün benim hiç yaşım ilerlemedi.

Sessizdim.. içimde konuşan 2 yaşında bi geveze vardı. . Sürekli ağlıyor susturamıyorum..

Ellerimi rüzgara degdirmek istedim .. tutunamadm savruldum..

Gonca da bilmedi Nesli de. . Bağlı olduklarımın hiç biri..

Ve giderek sessizliğe gömülüyorum çığlık çığlığa..
    Peki sen canımı acıtanım.. şahsına şiir yazdımı hiç bir sevenin ??

Uzak oluşun yakın kavramından daha yakındı oysaki
    Masallardaki bir varmış bir yokmuş hesabı
    sende bende bir var olup bir yok olurdun fütursuz. .
    Dostluğun kusursuz.. ben dostluğuna aç susuz...
    Yokluğun bir boşluk kuytusuz..
    Biraz sus !!!
    Sadece biraz yokluğunu sustur ! Neolur ??

Son düzenleme: 16 Nisan 2014
  6. Emily senin durumun benden beter.

Emilyyy bunu beğendi.
  7. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

günü karanlıktır bir bağımlının..gülsede yüzü yüreğine gölgeler düşmüştür çoktan.

evdeydim...kahvaltı hazırlarken anneme seslendimm bi kaç kez..eeee ne var be sabahtan beri anne anne yetmedimi diye azarladı..
    onu işitirken küçük bir çocuktum ben boynum büküldü.elimdeki işi bırakıp doğruca yatağıma koştum.kapımı sert bi şekilde tepkili kapatarak ..
    ağladım...dışarıdan göründüğü kadar içime akıttıklarım da oldu elbette..yana yana ağladım...
    kırılgan yüreğim dayanamazdı öyle her bağırtıya...gücenirdim ..bir köşeye çekilir içlenirdim ..

hep bağlı olduklarım aklımdaydı.çıkamazdılar oradan..bağlanmak saplanmaktır bir noktaya takılmaktır...takıldıklarım var benim...
    saplanıp öylece kaldıklarım...anne baba saydıklarım... ve hatta sayamadıklarım..

bir ruh gbi dolaştım evde.yalandan gülümsemeler gösterdim aileme,en gerçeğine taş çıkartabilecek...artık kendimde inandım bunlara..

elim telefona gittiği her vakit uzaklaşmak istedim.pc ye baktığım her vakit sosyal ağlardan uzak durmak istedim..iletişimin az olduğu yerlerde takılmalıydım.benim arkadaşlarım olmamalıydı bağlanırdım...

ama Goncayla knustuk.sert konuştum sanırım ama amacım doğruyu görmesini sağlamaktı.

kaç gün daha geçer böyle acıyla..kaç yıl sürüklenirim geçmişimin yaralarıyla ?

rüzgar kuzeyden esiyor gbi
    ve dertler bir kum tanesi olur savrulur
    babam sen benden gittin gideli
    gülmelerde mutlulukta son bulur...

herkes bende neden sen diye yer bulur ???

8. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

günler çabuk geçer yaşayan için.ama bir bağımlı geçen hiç bir anın tadını alamaz özgür değildir çünkü...

yalnızım..yalnız olmak zorundayım. bu gün telefonumu elime hiç almadım .bekleyenim yoktu..
    ev sessiz... o soğuk duvarlar konuşmuyor..ama içimde olan geveze susmak bilmiyor..duyanda olmuyor..
    hapsolmuş oralarda biryerde... ne zamn elimi uzatsam teselli için bir yabancı sanıp ürküyor.

aklımdan hastalıklı düşünceleri atmak için odamdan uzaklaştım balkonun yakınında bir yere yerleştim abimin odasına..burası bana yabancı geldi..oturduğum her yeri yadırgadım.odamda edindiğim rahatlık burada yoktu.düşüncelere daldığım kendi mekanımı özledim.burada dalamıyordum düşünemiyordum...özlediğim falan yok aslında.o düşünceler beni günden güne eritiyor.özledim diyen kişi içimdeki o çocuk..hasta olan ben ... çünkü o düşünmeye acıya bile bağımlı...

kimseler olmadan da yapabiliyorum ben..ama aklım hep o kimselerde..saplantılı düşünceler atılmıyor... bağlı olduklarımdan sıyrılamıyorum ...

özgür bırakamıyorum benliğimi..kişiliğim kendi içimde skşmış kurtaramıyorum..hapsolmuşum biyerlerde..nefes alamayışım boğulmalarım hep bundan...

hava giderek kararıyor burda..içime karanlığın matemi siniyor yavaş yavaş..
    gözlerim bir metre ileriyi göremez olduğu vakitlerde ben bir kurt misali geceye bırakıyorum kendimi...
    ellerim titriyor kulaklarımı tırmalayan rüzgar sesinden.dut ağacının yaprakları tek tek dökülüyor duyabiliyorum
    yetmeyen nefesime bir nefes daha katıp titrek ellerimin arasına alıyorum başımı.ve inceden bir melodi mırıldanıyorum
    snra yavaştan sallanıyorum olduğum yerde... o küçük kız içimden çıkıyor ve ben oluyorum... uyumak için kendi ninnimi söyleyip sallanıyorum ...

günlerim belki değişebilir ama gecelerim sabit..ya düşünceli ya ağlamaklı ...

bunları yazarken bile aklımda birileri...kafamın doluluğu beni bitirdi...bildiklerimi unutmaktan korkuyorum..
    insanlardan uzaklaşıyorum evet ama kendime yabancılaşmaktan da korkuyorum...
    bir an bi deli cesareti geliyor.işte o an dünyayı yakabilir bir ben oluyorum .
    ama cesaretimin bittiği noktada gücümünde gitmiş olması beraberinde benden ekstra çok şey götürüyor...
    yani tükenmişlik üzerine tükenmişlik...neresinden tutarsan elinde kalan bir hayat...

gecesi kayıp bir meczup dillerde şimdilerde
    üstü başı yırtık perişan ..gördüm az ilerde
    anlatılmaz bir halde muhtaç,elleri dizlerde
    o sana el uzattı bir tekme de sen vurma TUTSANA !

anne baba yoksunu ,kimsesiz halsiz
    ağzı var ama söylemeye mecali yok, dilsiz
    bırakıp gidince adın ister misin olsun sevimsiz ?
    bakışları bakışına değdiğinde bir tebessüm ETSENE !

9. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Ağlayarak izledim ...

10. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

tesellisiz bir gün = kimsesiz bir ben ... aynıyız

ben bu günde aynıyım .yaralıyım...
    beynim donacak ve hayat perdesi birden kapanacak gbi yorgunum..ben bu gün neden böyle durgunum ?

akşam ezanının sesi doldu biraz önce odama.hiç bitmese hep sürse diye niyazda bulundum 5 vakit okunan ezanın en kısa olanı için :) snrada kendime güldüm...

koskocaman kız halının ortasındaki çember etrafında uçak gbi kollarımı açarak döndüğümü düşündm hep..dün gece yapmıştım bunu.tıpkı küçük bir çocuk gbi.
    seslerde çıkardım üstelik..annemin 'kızım başım döndü otur artık' demesiyle irkildim...sahi bu benim annemdi değil mi?

snra nedense böyle çocuklaşıyorum işte...yaşayamadığım bir çocukluğun kalıntılarıydı bunlar...
    dedem : kızlar konuşmaz ,kızlar oynamaz,kızlar ip atlamaz,kızlar top oynamaz derdi kafama vura vura...
    sahi dede ne kadarda haklıydın sen... artık oynamıyorum gülmüyorum gitmiyorum koşmuyorum ... sağol dedem sağol... bana nasıl babalık yaptıysan...
    hani biz size anne baba eksikliğimi gösterdik demiştin ...evet dede.sen yetimin karnını doyur anasını becer felsefesini güttün güdeli ben babasızlığın şahını gördüm...

yeni kişiliğimle övünüyomusunuz merak ediyorum..hani şu herkese bağlanan saplantı haline getiren sağlıklı bi ilişkisi olmayan
    sevdiğine dahi şüpheyle bakılan kişiliğim...ah bu bnm kişiliğim... onlar 2 yaşında annesiz babasız kalmadı sen gbi..
    neden birilerinin anlamasını bekliyosun kendini ?

bir çocuk sesi hatırlatır bana geçmişi
    elleri nasır tutmuş daha 10 yaşında bir çocuk...
    kazma vermişler eline
    çuval bağlamışlar beline
    ite kaka sürmüşler bağın bahçenin dibine...

evin tam önünde dağ gbi toprak at atabilirsen
    çocuk o küçük ellerle mücadele ediyor
    yan tarafta bir dede kahkahayla gülüyor
    kurumuyor gözünün yaşı
    seçemiyor üçü beşi
    daha büyümeden oluyor birinin eşi
    gülmeyecekse gülmüyor işte yüzü
    3 senede bitiriyor tek celseyle bu işi

sineye çeke çeke sabır taşı oluyor
    imtihanını kişiliğiyle veriyor...

11. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Evveli de ahiride sensin bu yalnızın Allahım..

Iki gecedir sabahlara kadar uyumuyor ağlıyorm. Bir arkadaşım yanımda. Adeta online terapi uyguluyor.
    Zor geçiyor her an.bu iki günün tarifi yok olmayacak.
    Ama onun yanımda oluşu biraz huzurlu kılıyor. Yine baglaniyorum sanırım. Allahım sana siginiyorum can acımdan..

Bu gün bi kardesimin huzur dolu mesajını aldım. Yaşamış görmüş biri yüreğinden geçenleri söylemiş. Allah razı olsun. Rabbim güzel günleri sana da nasip etsin mülteci...

Uzun uzun yazmak istiyorum ama mümkün değil.
    Köyden kuzenlerim geldi onlarla ilgilenmem gerek ev kalabalık. .

Boş buldugum bu vakti yazacak degerlendirmek istedim..
    Önümde açılıyor sonsuz kapılar
    Nasip olsun bana Rabbimin rahmeti
    Beni kendime bulduracak olan
    Yine Rabbimin inayeti..

12. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Hava soğuk. . Öyle bir rüzgar esiyor ki içimi üşüten , sevdiğim sevmedigim herseyin kokusu üfül üfül burnumda...

Şu dk balkonda oturuyorum. Derin bir nefes alıyorum hayat payımdan.cigerlerime doluyor tüm gücüyle. Yaşatmak adına biraz daha beni...
    Aklımdasın yine ccanım. Bunu sana söylemiştim biliyorsun artk bni.
    Annendesin sen şimdi. . Balkonda üsüdüğümü bilsen ta oralardan sarılmaya kalkarsın.

Sen dur şimdi benden habersiz.aklim seninle meşgul anne kokulum...Soğuğu iiçime işleten her rüzgar hamlesi , seninle düşününce yanar gbi çarkın ateşi. .

Biraz önce üst kattan su döktüler bende payımı aldm bu sogukta :)

Bu gün is görüşmesine gittim . henüz kesin olmamakla beraber artk evde durup şeytanın bnm boşluğumdan yararlanmasına müsade edemem..
    Bağlılığı iliklerime kkadar hissederken şimdi , kisiligimin bende bıraktığı fay kırıklarını temizlemek zOr olsada onunla adım atıyorum sanırım korkuların dışına. ..

Korkma diye sevmeli birileri bni.
    Hissettirmeli sonuna kadar o öz güveni
    El vermeli
    Sarılmalı..
    Uzak durup kanatmamalı.

Merhem olmayı göze almalı
    En masum hisleri yüreğime salmalı
    Sarılmalı. .

13. Şu Ahenk Yükü Hayat; Var Olabilme Mücadelesidir Benim İçin!.
    Var Olabilmek İçin; Kendinden Sorumluluk Alacaksın!. Şükür!.
    Kendi Var Oluşumunu; Yalnızlığa Alışarak Daimi Kılacaksındır!.
    Bağımlı Kalmak; Ahenk Yükü Hayatı Keşfedince Ortadan Kalkar!.

Ben; Sevdalarımdan Vazgeçtim, Biraz Değil, Bir Hayli Zor Oluyor!.
    Bir Sevdanın Bittiği Yerde, BİN SEVDA BAŞLIYOR ve İNSANSIN!.
    Nasıl Bir İnsan Oluyoruz; Yaratılanı Yaradan'dan Ötürü Seviyoruz!.
    Yani Yunus EMRE Karakteri Benzeri Bir Şahsiyetle Kalp Seviyordur!.

Ben Kara Sevdalı Halimden Güçlükle Çıktım ve Hedefimi Keşfedince;
    ALTI MİLYAR İNSANA DA BAĞIMLILIK DUYDUM AŞKLARIMCA!.
    Sevmek İçin; GEREKÇELER ÜRETİN, O ZAMAN KALP GENİŞLER!.
    Bağımlı Kaldığımızı Önemsemeyelim, Demiyorum, Sadece ÇOK SEV!.

HAYATA BAKARSAN ve BAKIP GÖREBİLİRSEN; HER İNSAN UMUT!.
    UMUT; SENİN DERDİNE DERMAN OLAN KİŞİDİR!. ŞÜKÜRLERİM!.
    BAĞIMLI OLDUĞUN İNSAN; SENİ, GERÇEK VAR OLUŞUMUN İÇİN,
    ZATEN KENDİ İÇ İLETİŞİMİNİZİN GÜÇLÜ OLMASI ADINA YALNIZ,
    ÇARESİZ BIRAKACAK ve SİZ KENDİ AYAKLARINIZIN ÜZERİNDE,
    HAYATLA UYUM İÇİNDE YAŞAMANIN İMKANINI SUNACAK SİZE!.

ORHAN GENCEBAY-SİBEL CAN DÜET ŞARKISINI DİNLEYİNİZ HEP;
    "SEVEREK AYRILILALIM!." BU ŞARKI SİZE UMUT OLSUN İNŞALLAH!.
    BAĞIMSIZLIĞI ÖĞRENİR; ŞİİR, ŞARKI, TÜRKÜ YAPARSINIZ İNŞALLAH!.
    BEN VAZGEÇİNCE VERİMLİLİĞİMİ YAKALADIM!. YANİ İNSAN OLMAK!.

İNSAN OLMAYI TAMAMA ERDİRİNCE; BAĞIMLI OLDUĞUNUN NEFESİ,
    SESİ, HAYALİ, RÜYASI, MASALI, ŞİİRİ, ŞARKISI, TÜRKÜSÜ YANINDADIR!.
    ASLINDA KOPAMAZSIN O HERKESİN SEVDİĞİ YÜCE İNSANDAN, İNAN!.
    SEN KAÇTIKÇA BAĞIMLILIKTAN, O TAMAMAN KALBİNE İŞLER HEP!.

BEN KARA SEVDALARIMI SEVGİ ve SAYGIYLA ANIYOR-HATIRLIYORUM!.
    KALP ULAŞILMAZ OLANA AŞIK OLMALIDIR!. ULAŞTIĞIN AN AŞK BİTER!.
    ULAŞTIĞIN AN ARAYIŞIN BİTER!. ARAYIŞIN BİTMESİ; HEDEFSİZ KALMAK!.
    YENİ BİR HEDEFİNİZ OLURSA EĞER; EDİNDİĞİNİZ BİLGİLERLE, DOĞRU,
    İYİ ve GÜZEL OLANI KEŞFEDERSİNİZ!. SONRA ANLARSINIZ Kİ; HER İNSANA,
    SEVGİ ve SAYGI ile BAĞIMLI OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENİR SEVİNİRSİNİZ!.
    SEVİNCİNİZ; ALTI MİLYAR İNSANI OLDUĞU GİBİ KABULLENİP SEVMENİZDEN!.

"ACI ACIYI, SU SANCIYI KESER" DEMİŞ ATALARIMIZ!.

BEN BUNLARI YAZABİLDİM; DOSTLUKLARIN TEBESSÜMÜ ADINA!. SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

DOSTLUĞUN TEBESSÜMÜ DAİMİ OLUVERSİN İNŞALLAH!.

14. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

güneşi Gördüm bu gün :) sevmez güneş soğuğu.

Bi kaç gündür daha bir olumlu hissediyorum. Bana bunu hissettirenin sen olduğunu yeni yeni anlıyorum. İyi ki varsın .iyiki de yoksun

İşe başladım bu gün. 10 tane memura eşlik edicem umarım hayırlısı olur benim için.

Bu iyilik halleri değişik ruh halimin bir parçasımı diye düşünüyorum.
    Umarım değildir. Umarım ben iyi olmaya adım atıyorumdur..

Söndür lambaları bu gün
    Elin değsin küçük çocukların hayallerine
    Ulaşabildiğin kadar dokun birilerinin yüreğine
    Söndür lambaları bu gün
    Bir başkasının yoluna ışık ol ulaş hayallerine

15. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Şimdi aylardan Kasım. .. hakiki bir soğukluğu kucakladı kollarım..

Yarın iş günüm . Bunun telaşı vardı tüm gün.
    Sense hep aklımda oldun bağlılıgm. ..
    Bi kaç gündür aklım başka yerlerde. . Yüreğimi salıyorun başka uğraşların telaşesine.

Allahım sana sonsuz şükürler ... iyi olabilmek senin yoluna baş koymuşlar için küçük bir sancı demek...
    Onu da seve seve çeker acı çekmeye alışmış olan..

Meyletme yolundan Güzeller güzeli
    Etme bizi senden bir yoksulcasına
    Sürgün edip durma yüregimizden
    Kavustur yoluna yoksuncasına...

Sûkutta Bir Mülteci bunu beğendi.
  16. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Hala acıdan ölmedim :) ..Çünkü Allah azze ve celle kimseye kaldıramayacağı yükü vermez.
    Adı yükte değildir aslında. Imtihan derim ben ona. Sevimli bir ağırlık derim.

İkinci günüm iş yerimde.memurları bu kadar iyi bilmezdim.
    Gittiğim her devlet dairesinde soğuk yüzlerle karşılaşa karşılaşa artık iyi şeyler besleyemiyordum geneline.fakat bir devlet dairesinde memurlarla sürekli Münakaşa halinde oldugunuz vakit daha tatminkar olaylara şahit oluyorsunuz.

Sabahları daha kapıdan girer girmez Günaydın derken herkesin yüzünde beliren o gülümseme eminimki iki günlük değil sonuna kadar sürecek.

Acılarımsa kayboluyor derken birden alevleniyor.
    Halen başkalarında hapsolmuş bi kişiliğin ızdırabını yaşıyorum.

Olmamalı insan bağımlısı. Sen başkasındayken kendin olamazsın malesef.

Gezdim gördüm dünyayı tek nefeste
    Soluksuz...
    Iki efendi vardı muhattap olduğum
    Ikisi de sus pus..
    Elleri arkasında Kabararak yürüyor
    Biride efendiliğinden düğmesini ilikliyor.
    Makam mevki rütbe nam
    Kim toprağa getirdi itibar şan..
    Sen yanmayı istersen Allah der ;
    Yan öyleyse kulum yan !!!

17. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Güzel bir kahve yapıp öyle oturdum. Güne gülerek başladım bu gün :)
    Ama dün tam bir hüsrandı. Ansızın acılar içinde bogulup birden bire gün yüzüne çıkmak işte bu dngesizlik tam bir bağımlıya göre. ..

Günlerdir yokum. Bazen yazmaya da mecali kalmıyor insanın.
    Sigorta için dün saatlerce koşturup küçücük bir sağlık raporunun peşinde günü mü heba etmemin bedelini ayaklarm ağır ödedi.

Gümrük benim gibi bir bağımlı görmemiştir eminim.
    Ama bilemezler ilk bakışta. Iyi kamufle ediyorum sanırım. Bi an Bukalemun gbi hissettim ne yalan söylim.

Snra gecelerim uykusuz geçiyor ve kavgalı.. dargın barislara ne mehilli bi hayat benimki.
    Birileri yazıyor Merhaba diyor. Yazmaya o konuşmayı ilerletmeye korkuyorum.
    Bu bağlılık denen pis hastalığa dur diyememek insanların bir anda eksenine girmek .. bu hiç hoş değil. .

Evet bağımlı kesinlikle akıl sorunlu biri degildir. Zekidir ama duyguları ön plandadır. Mantığını konu kendi oldugu zaman kullanamaz. Bunlara yön veremeyen kişi cahil değildir sadece duygularıyla yönetiliyordur.

Ben bu gün iyiyim hamd olsun. Yarın nasıl olurum bilemem.
    Ama eğer deist bi arkadaşınız varsa işiniz gerçekten zor demektir.
    Ve bni çekense hiç basit şeyler olmamıstır. Illaki tuhaf olucak farklı olucak. Mücadele edicem uğruna. .

Vurgun yemiş bir rüzgar döner başımda
    Dengemi kaybederim savrulurum tutunamam
    Tutunduğum yerlere ayak uyduramam
    Döner dururum fırtınalı bir yaşamın kıyısında

18. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Gerçek anlamda ilk işim. Hayata ciddi anlamda ilk atılımlarım.
    Yoruldugumu hissediyorum :) fazla düşünmeye vaktim de olmuyor. Şeytanla baş başa kalmıyoruz eskisi gibi. Bana vesvese veremiyor diye eminim kendini yiyip bitiriyordur :)

Gümrük Bakanlığında herşey yolunda. Çok güzel bir ortam. Memurlara aşık olmamak mümkün değil.
    Hele bir bağımlı en ufak iyi niyeti iliklerine kadar hisseder.
    Aramıza yeni katılan memur arkadaşlar da oldu. Şube Müdürü ile tanıştım bu gün .
    Artık siz diye hitap ettiğim bayanlar ablam oldular.herkes daha sıcak. Giderek aileye dönüşen bir ortam..

Gırgır Şamata tüm gün dorukta. Insanlar eğlenceli sevecen.
    Sanırım bir kaç iyi memur mevcuttu onlar da gümrüğe toplandı. .

Yol problemi çıkarmaya başladım. Dolmuslar Evimin ordan geçmiyor epey uzaktan binmek gerek. Kış geldi. Karda okadar yolu yürüyemem.derken ayağıma atanmış özel arabayı geçici sanarken kalıcı olduğunu duymak rahatlattı..

Bağlılıklarmsa devam etmekte. Eskiye nazaran daha iyiyim hamd olsun.
    Boş vaktimde internetten bol bol vaaz sohbet dinliyorum.
    Geçen bir hoca annenin ayağının altını öpen evlat cennetin eşiğini öpmüs gbidir dedi.
    O sırada annem yanımdaydı.zorla ayağının altını kaldırıp öptüm içim çok doldu.

Dün köyden amcamın eşi aradı bni rüyasında görmüş. Tepeden tırnağa bembeyaz giyimliymisim kapalı şekilde. Hocaya danısmıs. O kişi büyük bir sevaba nail oldu demiş hoca.
    Bu bni çok düşündürüyor. Acaba ne yaptım da Rabbim bni bi başka rüyalarda insanlara malum etti.

Annemin ayağının altını öptüm diye düşünüyorum. Rabbim Utandırma. .

Goncayı özledim . Çalışıyor yoruluyor bnm anormal arkadaşım :) özlüyorum.
    Bir bağımlı gercekten sevemez. Yoğun bağlılık hisleri taşır. O hisler ona sevdiğini sandırır ama gerçek sağlıklı sevgi o hissettiği değildir.
    Iste bnde böyle seviyorum. .

gerçeklik içinde yaşanılan garip sahtelik.
    Değdiğimin farkındayım ama göremiyorum.
    Bakıyorum biseylere ama seçemiyorum.
    Siliyor sülietini ruhumdan gökyüzünün.
    Gömüyor bni matemine yeryüzünün.
    Çırpındkça batıyor derinlere kişiliğim
    Can veriyor hapsolduğu yabancı mahsenlerde

19. Tuğba

Tuğba Aktif Üye

Bağımlı kişilik bir arkadaşım olaydı.
    Ben onu seveydim
    O bana bağlanaydı...

20. Emilyyy