Ben de geldim.

Konu, 'Hoş Geldiniz' kısmında sivrimanikur tarafından paylaşıldı.

1. sivrimanikur

sivrimanikur Yeni Üye

Merhabalar,
    14 yaşımdan bu yana ben de panik atak, sosyofobi, geçmeyen mide bulantısı gibi rahatsızlıklarla ve sonu gelmeyen fobilerle savaşıyorum. Bunlardan bir kısmını atlattım, bir kısmı için çabalıyorum. Bu sayfa aslında birbirimize destek olabilmemiz için gerçekten faydalı görünüyor.
    Bunun dışında tecrübelerimi, yaşadıklarımı da kendi blogumda paylaşıyorum.
    Beni daha yakından tanıyabilmek için oraya da gelebilirsiniz.
    Umarım hepimiz tüm rahatsızlıklarımız bir an önce atlatırız. Sağlık bir beden için gerçekten sağlıklı bir kafa şart.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Haziran 2017
    Ferenc Puskás bunu beğendi.
  2. Gün batımı

Gün batımı Yeni Üye

Nasıl başardın o kadar çok şeyi aşmayı.
    O kadar zorki benim psikolojim batıyor çırpındıkça batan daha kötüye giden biriyim.
    Dışardan nasıl görünüyorum hiç bilmiyorum. Ama içerimden kendimi böcek gibi hissediyorum. Bilmiyorum aşmam gereken bir eşik var belki. Acının en pik yaptığı eşik..
    Ama aslında ben bu acıya da bağımlıyım bunu anladım. Ben bu acıdan kurtulduğum anda hayatımda somut bir kayıp, gerçek bir acı yaşayacağıma da inanıyorum bilinçaltimdan.
    Lanet olsun bakildiğinda hiçbir derdim yok(az bişey maddiyat dışında) ben niye bu derde tutuldum. Rabbim mi verdi ben mi aldım.. Ama Rabbim bana çokçok çok çok yardım da ediyor ben görüyorum. Çünkü en ufak bi travmaya dayanacak biri değilim kendime veya insanlara zarar verebilirim manevi olarak. İnsanlarla hiçbir ilişkim yok ama onlara zararlıyım gibi garip düşüncelerim var. Benim duygu ve düşünce hızım çok yüksek ama hep içimde derinlerde. Bir gün patlamaması için kendime has yöntemler falan çok yoruluyorum yaşamak zor. Bıktım bırakıcam gibi oluyor ama intihar noktasına gelmedim en azından Allah o günleri göstermesin.

3. sivrimanikur

sivrimanikur Yeni Üye

Ne güzel anlatmışsın hislerini ne kadar net, aslında çok hoşuma gitti.
    Çalışıyor musun okuyor musun evli misin bekar mısın bilmiyorum ama boşlukta olduğun kesin. Hayata tutunmak için bir şeye ihtiyacın var bence. Bir hobi bir hedef ne bileyim belki ne tür bir inanca sahipsen o şekilde bir iman. Ben 7 senelik bir ilişkiye sahibim, nişanlıyım, hayata tutunmak için başlıca sebebim o, onun dışında kendime bir hedef belirledim, çalışıp aileme maddi olarak yükümlülüğümü azaltıp aynı anda örgün ve açıköğretim olmak üzere 2 üniversite okuyorum.
    Mesela blog yazıyorum link'i hakkımda kısmında var merak edersen bakabilirsin. Panik atağımla ilgili nasıl atlattığımı neler yaşadığımı yazıyorum. Bu bile benim oyalanmamı tüm günümü güzel geçirmemi sağlıyor. Takip ettiğim, heves ettiğim, hedeflediğim bir şey var çünkü.
    Kendine ilk olarak bir hedef belirlemelisin kısaca, günlük monoton işlerini yapmamalısın değişik ortamlara değişik etkinliklere katılmalısın. Hayat mutsuz olmak için çok kısa inan, kendi hikayeni yazıyorsun her sayfasını özenerek doldur. :)

4. tubs

tubs Yeni Üye

Hoşgeldiniz bende yeniyim Kendinize bir amaç edinip bunun üzerinde durabilmek ne güzel.

5. sivrimanikur

sivrimanikur Yeni Üye

Siz de hoş geldiniz o zaman. Evet rahatsızlığımı genel olarak bu şekilde yendim, önce instagramda yaptığım bir hobiyi paylaştım takipçi sayımı arttırmaya yöneldim mesela her gün bir hedef koydum. Şimdide blog yazmaya çalışıyorum, anlatabildiğimce.
    Umarım rahatsızlığı olanlara da örnek olur bu şekilde atlatırlar.
    Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

tubs bunu beğendi.
  6. Ferenc Puskás

Ferenc Puskás Yeni Üye

Hoş geldiniz. :)

sivrimanikur bunu beğendi.
  7. tubs

tubs Yeni Üye

8. tubs

tubs Yeni Üye

Gerçekten çok mutlu oldum sizin adınıza böyle insanlardan çok etkileniyorum ve hayranlık duyuyorum bende böyle olmak istiyorum ama kendimi keşfedemedim ne yapacağım konusunda kararsızlık yaşıyorum

sivrimanikur bunu beğendi.
  9. Gün batımı

Gün batımı Yeni Üye

Evet hayata tutunmak için bir şeyler yapmak. Son bir terapiste son paralarımı döktüm geçen hafta, zaten amacım 'kadın ölmeden önce elinden geleni yapmış' desinlerdi.. Ama ölmeyecem kendime has metodlarım var günü kurtarmak yapamayacağım şey değil.
    Güzel öneriler hobi falan. Son paralarimi verdigime göre belediye otobusune binip halk eğitim merkezlerine giderim:)

Benim travmalarım çok derin. Uzun hikaye, küçük bir çocukken ebeveynimi elim bir kazada kaybetmemle başlayan...

Ben de evlendim ama boşanma aşamasındayım malesef, size çok çok üzülerek söylüyorum evlilik güzel değil.
    İnsallah siz derdinizi sıkıntınızı paylaşabileceğiniz, sizi anlayan ve empati yapabilen birini bulmuşsunuzdur.

10. tubs

tubs Yeni Üye

Üzüldüm hayatınızın zorluğu adına :(( Ama farklı şeylere yönelmek eminim iyi gelecektir :)

11. sivrimanikur

sivrimanikur Yeni Üye

Hoşbulduk,
    internet sorunum vardı biraz geç dönüş yapabildim.
    Çok teşekkürler

tubs ve Ferenc Puskás bunu beğendi.
  12. Ferenc Puskás

Ferenc Puskás Yeni Üye

Önemli değil, tekrar aramızda olman güzel. :)

Sayfayı Paylaş