Anksiyete,panik atak vs... kurtulmak için yardım

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında anksiyete mağduru tarafından paylaşıldı.

1. anksiyete mağduru

anksiyete mağduru Yeni Üye

9. sınıfa giditorum 1 yıldır psikiyatriste gidiyorum ve ilaç kullanıyorum.İlk başlarda kendimde düzelme olduğunu farketmiştim ancak kısa zaman içinde başa döndüğünü gördüm.Çok sinirliyim ancak bir o kadar da sessiz özellikle öğretmenlerle konuşamıyor onlarla konşmam gerektiğinde ellerim titriyor,terliyor,beynim bulanıyor ve daha bir çok panik atak belirtisi yaşıyorum.tahtaya kalkamıyor,sorulan soru hakkında fikrim olduğu halde parmak kaldırmıyorum eğer öğr. kaldırırsa cevaplarım fakat az önce anlattığım titreme,heycanlanma vs... gene oluyor.Yardımcı olabilirseniz daha ayrıntılı bir şekilde düşüncelerimi yazarım tabi yanıt gelirse...

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Hoşgeldiniz. Doktorunuzun size koyduğu tanı nedir yazar mısınız? kullandığınız ilaçları da yazarsanız sevinirim.

3. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

Hoşgeldin. .. bu saydıkların okul dönemimde bnde de oluyordu... arkadaşların ile iliskilerin nasıl ? Eve misafir gelince nasıl oluyorsun??

4. anksiyete mağduru

eve misafir pek gelmez gelen kişiye göre hal ve tavırlarım değişir.Tanımadığım yada yeni tanıştığım birisi ise çok konuşmam oturmam bile ancak çekingen yada telaşlı olmam.doktorum rahatsızlığımın adını söylemedi ancak reçetede anksiyete yazıyordu.Prozac kullanıyorım günde 2 tane yani 40mg ve Concerta aslında concerta dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda kullanılıyor diye biliyorum, ben doktoruma ders çalışmak istediğimi ama ders çalışmaya başlayınca bu isteğimin gitmesi ve tarif edilemez bir iç sıkıntısı olduğununu söyledim o da bana bu ilacı verdi.Belkide bu ilacı vermesinin başka bir sebebi vardır...
    Fazla arkadaşım yoktur bu sene hariç,çoğu insanla iletişim kurmaya çalışırım ancak gönlüm hep yanlız kalmaktan yanadır.Bundan önceki senelerde ilk ve orta okulda çok az arkadışım vardı tenefüslerde tek başıma oturuyordum herkesle konuşurum ancak yakın değilimdir.Şimdide öyle herkesle konuşurum ancak hep yalnızımdır :D :( ağlasam mı gülsem mi bilemedim.İlginiz için teşekkürler...

5. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

ilk görüşte mi verdi o ilaçları

6. anksiyete mağduru

hayır. prozac ı ilk gittiğimde verdi daha sonra gittiğimde şikayetlerim bitmeyince ilacı yükseltti concertayı ise vereli 2-3 ay olmuştur.

7. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

sana ilk tavsiyem doktorunu değiştirmen.

8. anksiyete mağduru

aslında iyi bir doktor olduğu konuşuluyordu ancak bende sizin düşüncenizdeyim.
    başka tavsiyeleriniz var mı?Heycanı yenmek vs... için?

9. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Sitelerde soracak kadar çok önemsemezsen azalır. sürekli bunu düşünür, bunu konuşur, tavsiye ister, üzerinde durursan artar.

10. anksiyete mağduru

Bu durum beni çok rahatsız ediyor ve artık normal insanlar gibi öğr. konuşmak,derste bildiğim sorulara cevap vermek hiç olmazsa bu heycanı mı yenmek istiyorum hayatımı,yaşam standartlarımı kısıtladığı için böyle bir yola başvurdum rahatsızlığımı merak ettiğim için değil,bana yarattığı sıkıntılardan dolayı burada paylaşma ihtiyacı duydum ne demek istediğimi anlamışsınızdır sanırım.Tavsiyeleriniz ve ilginiz için teşekkürler...

11. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

anladım evet :)

12. Tuğba

Tuğba Aktif Üye

Sen okulunun rehber öğretmenine başvur yada terapiste git.
    Hatta çocuk terapisti, ergen terapisti diye bölümlere ayrılıyor artık.
    Hangi şehir?

13. anksiyete mağduru

rehber öğr. gitmem öğr.lerle konuşamadığımı söylemiştim zaten okullardaki rehber öğr. ve rehberlik derslerinin görevini iyi yapamdığını düşünüyorum.İstanbul da oturuyorum

14. Tuğba

Tuğba Aktif Üye

İstanbulda her ilçede semt konağı var.
    Semt konağı danışma merkezine ücretsiz psikolojik destek için basvurabilirsin.
    Özellikle cocuk ve ergen konularinda uzmanlar var.
    Bu da aklima gelen diger bir secenek.

15. Zuleyha

Zuleyha Yeni Üye

Nefes ve rahatlama egzersizlerini önerebilirim. Düzenli yapıldığında heyecan ve kaygı durumlarında yardımcı olur. Doktorun bu konuda yardımcı olabilir ya da internette nefes ve rahatlama egzersizleri bulup uygulayabilirsin. Bu linkte gevşeme teknikleriyle ilgili detaylı bilgi var. Başlangıç noktası olarak işine yarayabilir:

http://www.bilisseldavranisci.org/i...ntent&view=article&id=70:geveme-teknikleri-#a

16. anksiyete mağduru

ilginiz ve tavsiyeniz için çok teşekkürler... :)

17. Zuleyha

Zuleyha Yeni Üye

rica ederim. umarım en kısa zamanda daha iyi hissedersin :)

Sayfayı Paylaş