Amcanın alay etmesi

Konu, 'Yetişkinlik Psikolojisi' kısmında Ahmet Efeoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Bir amcam var ve ben onun nişanına nikahına katilmadigim için benimle alay edip dalga geçiyor niye ki? onun karısının akrabalariyla yani karısının anne babasıyla amcalariyla falan karşılassam her seferinde alay ediyor öyle tek seferlik de değil hep yapıyor?
    amcamin bana yaptığı şey yani davranış ben amcamın nişanına nikâhina katilmadigim için benimle alay ediyor? Yani bir kişi niye böyle yapar ki? Yani birine küfür etsek o kişi bunu hakaret olarak alıp doğal olarak karşılık verir ama ben amcamin bu davranışinin altındaki motivasyonu anlamıyorum? davranışinin altındaki motivasyonu anlamıyorum? Bak neden yaptığıni değil? Motivasyonunu? şimdi bir kişinin çocuğunu öldürsem o çocuğun babası da beni öldürmek ister psikolojisini anlıyorum evlat acısı,cinnet öfke vs

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Kendisi ile konuşmayı denemelisin.

3. Görkem

Görkem Yeni Üye

Amcanın düğününe gitmediğin için samimi değilsiniz sanirim. Samimi değilseniz nasıl olurda dalga geçebilir. Samimi isenizde oturup konuş neden gelemediğini ve bunun için öç mü aldığını soranilirsin.

4. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Görkem sosyal fobi-takıntı bozukluğu var bende öyle ki amcamin karisinin yanında elim ayağım birbirine dolaşıyor sosyal fobimden dolayi yani samimiyiz ama fobimden dolayı o ortamlara giremiyordum şimdi ilaç kullanıyorum Selectra+Solian

5. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Görkem acaba nişanina nikahina gitmedigim için içerliyor olmasın yok yani kendini değersiz hissedip ve bundan dolayı benimle alay edip ezmeye çalışıyor olmasın intikam falan

6. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Onu babama şikayet ettim babamda bana ne dedi tahmin edemezsiniz ; bana sen ne yaşadığıni zannediyorsun dedi ya böyle babami olur ya despot desen değil Babacan desen değil bir garip

7. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Görkem inanirmisin boğazima kadar geldi onu dövmemek zor tuttum

8. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Ayrıca düğününe değil nişan-nikahina katilmadim yoksa düğünune 1000 kmden adam bile gelir

9. Galadriel

Galadriel Yeni Üye

Amcan senin böyle bir problemin olduğunu ve ilaç kullandığını bildiği halde mi böyle yapıyor

10. Görkem

Görkem Yeni Üye

Açıkçası yakınımdan birisi nikahıma nişanıma çağırdığim halde gelmesse dalga geçmem ama minimum düzeyde muhatap olurdum. Tabi geçerli bir açıklaması yoksa. Sende açıklama yapmazssan amcan haklı sayılır. Benim gözümde düğün ve nikah arasında pek bi fark yok.senin bunu oturup amcana anlatman gerek durumu.

11. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Görkem adam bırak minimum düzeyde muhatap olMayı dalga bile geçiyor ayrıca asosyalim ve sosyal konularda başarısiz olduğumu bildiği halde dalga geçiyor ve de nişan ve nikâhina gitmesem de düğününe gittim ki
    düğünune 1000 kmden adam bile gelir dememden kasıt düğüne herkes gider 1000 kmden adam da ben de ben bile düğünune gittiysem

12. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Aciklama yapmazsan amcan haklı sayılır demissinde amcam benim asosyal olduğumu sosyal konularda başarısız olduğumu bildiği halde böyle yapıp benimle dalga geçiyorsa yine hakli mi sence?

Peki ben o ortamlara katilMAmam sebepsiz değil yani sosyal fobiğim buna rağmen yine bana yapıyorsa o hareketi ben de ona tepki gösteriyorsam ben de haklı değil miyim?
    Görkem adam bırak minimum düzeyde muhatap olMayı dalga bile geçiyor ayrıca asosyalim ve sosyal konularda başarısiz olduğumu bildiği halde dalga geçiyor ve de nişan ve nikâhina gitmesem de düğününe gittim ki
    düğünune 1000 kmden adam bile gelir dememden kasıt düğüne herkes gider 1000 kmden adam da ben de ben bile düğünune gittiysem

13. Ahmet Efeoğlu

Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

Sayfayı Paylaş