Alısmak

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Görkem tarafından paylaşıldı.

 1. Görkem

  Görkem Yeni Üye

  Zamanında sizi aşırı derecede üzmüş bir olay yaşadığımız zaman artık benzer olayların daha az acıttığını görüyorum. Sizce insan duyarsizlasiyor mu? Yoksa alışıyor mu? Doktor bir arkadaşla konuştuk. İlk acilde çalıştığı günü anlattı okadar duyarlı iken şimdi ölümler yaralılar okadar normal geliyor kendisi için. Şimdi bizim sorumuz gündeme geldi. Duyarsızlasiyor muyuz? Yoksa alışmak mi?
   
 2. Duyarsızlaşmadan alışmak çok zor gibi sanırım
  Ben hiç alışamıyorum bu hayata mesela...
  Her şey çok duyarsız çok acımasız ve çılgınca geliyor
   
 3. Galadriel

  Galadriel Yeni Üye

  Duyarsızlaşıyoruz demek istemiyorum çünkü bu çok acı bir şey. Hissizleşiyoruz aslında çünkü ilk başlarda o kadar çok tepki veriyoruz ki bir süre sonra o tepkiyi vermenin de bir anlamı olmadığını anlıyoruz çünkü bir kısır döngüye giriyoruz insan içindeki bütün duyguları tüketiyor ve sanki şoka girmiş gibi tepki veremiyoruz. Yine de ne olursa olsun duyarlılığımızı tamamen kaybetmememizi diliyorum.
   
  Son düzenleme: 6 Ocak 2019
  Görkem ve Çalıkuşu bunu beğendi.
 4. Doğru bence de...
  Aynenn
   
  Görkem bunu beğendi.
 5. Ahmet Efeoğlu

  Ahmet Efeoğlu Yeni Üye

  Küçükken yaşadığım öyle büyük ve ağır bir HAYALKIRIKLIGI vardı ki o duyguyu bu yaşıma kadar hâlâ bu kadar ağır şekilde yaşamadım.
  Bir de kendi hatamdan kaynaklı bir olay oldu bildiğin kendi ayağıma sıktım kaş yapayım derken göz çıkardım ama bunlar bile beni üstteki hayal kırıklığı kadar yaralamadi hatta hiç yaralamadi etkisi bile olmadı artık duyarsız-tepkisiz-hissiz hangisi oldum bilmiyorum!
   

Sayfayı Paylaş