20 yaşında ailem hayatımı kaydırdı intiharın eşiğindeyim

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında santamanuel tarafından paylaşıldı.

1. santamanuel

santamanuel Yeni Üye

Merhaba arkadaşalar aranıza yeni katıldım.Benim sorunum bundan 7 8 yıl önce başladı.şuanda 20 yaşındayım. lütfen okuyun görüşlerinizi bildirin lütfen
    Meselenin başına gelirsek eğer ilkokul 6. sınıftaydım gayet zeki ve çalışkan bir öğrenciydim.Şehir genelinde birinciliklerim okul derecelerim ilçe ödüllerim birbiri ardına gelirdi.Çevremdeki herkes bana imrenirdi örnek gösterilen birisiydim.Ailemin maddi durumu normalin üstünde iyiydi saygın bir mesliği ve siyasi akriyeri olan bir babam vardı.çok fazla hayallerim vardı yaşıtlarım internette oyun peşinde koşarken ben gazeteler makaleler okuyup bir gün diplomat olmak için kendimi o yaştan yetiştirmeye çalışıyordum.Babamın işleri bozuldu tepektaklak olduk yattığımız yatağa kadar hacizler geldi.babam kumar oynuyordu ve borç batağına girmiştik okula bile gidemeyecek kadar parasız kaldığımız günler oldu derslerle alakam kesildi tek kitap açmaz oldum.çevremin yani akrabalarımın çok zengin olmasından doalyı sürekli ezilmeler yaşadım.öyle bi akraba çevremiz vardı ki 100 150 bin liralık arabaya binen dahi orta sınıf görünür tıp diş vs okumayan tek kişi yok ya kafayla ya parayla okutup geçirttiler.ailem kaçtı 3 sene akrabalrımda kaldım her türlü şeyi yaşadım babamın borçlularıyla mücadele ettim 15 16 yaşıdayken.girdiğim sınavlar berbat geçti ve şehrin en kötü lisesine yerleştim.her geçen gün geriliyordum 4 işlem dahi nerdeyse gidiyordu kafamdan.yaşadıklarımı düşünmekten beynim patlıyordu her gece uyumadan.lise 2 de ailem tekrar geldi kaçak göçek bir ev tuttuk.tekrar bir aile olalım dediler ( bu süre içerisinde benim gel gitlerimoluyordu tamamen ailemden uzak değildim ) hepsinin pskilojisi bozuktu en ufak şeyde bile kavga çıkıor bağırmadan yumuşakça bir şey olmuyordu.evde annem kendi kendine küfür edip söylendiğini duyduğum zamanlar oluoyrdu.babam evden çıkmıyor hapis hayatı yaşıyor ve resmen psikopat olmuştu benimde psikolojim gidiyordu iyice en ufak şeye sinirlenip bağırmaya başladım.panik ataklar başladı ani titremeler ve gece deprem oluyor hissi sürekli ölme hissi ve daha nice şeyler.yarından umudum kalmadığı oldu.çok kavgalar ettim evde tek isteğim hukuk fakültesini kazanıp bu evden gitmekti 2 senedir uğraşıyorum günlük 13 14 saatlik çalışmalarla ancak bana bu sürecin hediyesi aşırı unutkanlık olduğu için 2 satır yazıyı günlerce baksam ezberleyemiyorum.yine geliyor sınav ve ben yine yapamaycağım ne imkanım var ne de yapacak zihin kaldı.çevremdeki akrabalarım özellikle kuzenlerim tıp diş hukuk yada yurt dışında bunları gördükçe kahroluyorum ve beni adam yerine koymayacaklarını biliyorum hissediyorum.bu önümüzdeki 1 aydan sonra buralardan çekip gitmek istiyorum ama ne yapacağım bilmiyorum deli gibi yaşamak istiyorum ama bir yandanda ölmek istiyorum.çöktürdü beni ailem saçlarım beyazladı insanlar 28 29 yaşında sanıyor istediğim ne varsa önüden kaçtı gitti.kumarbaz bilinen sicilli bir babanın oğlu olarak kaldım ortada.babamı ve beni tanıyanlar yüzüme tiskinç şekilde bakıyor sanki benmişim onları yapan gibi.cahil bir annem var dünyadan habersiz uyutulmuş ve pskolojisi bozulmuş ve yüzde 60 zeka geriliği olan bir kardeşim var.hayatımda ilk defa içimi döktüğüm yer burası çekip gidip yeni bir haat kurmak sanki beni kurtaracak gibi geliyor.

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Merhaba. Anlattığın hikayeden bir çok farklı sorun çıkar. Gene anlattıklarına göre şunu diyebilirim ki bu sıkıntılar tavsiye ile ya da görüş ile falan geçmez ve işine yaramaz. Bir uzmana görünmelisin. Öncelikle bir semptom tarama testi yaptırıp sorun alanlarını öğrenmeli ve onlara yönelik tedavi almalısın. Umarım her şey istediğin gibi olur ancak ihmal etme dediklerimi.

Legolas bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş