Şizofreni korkusu

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında hepar42 tarafından paylaşıldı.

1. hepar42

hepar42 Yeni Üye

Biraz uzun yazacagim lutfen okuyun
    Arkadaslar merhaba yeni uye oldum foruma. Sorunumu anlatayim
    26 yaşındayım kendimi bildim bileli aileme kötü şeyler olacagindan korkarim(düşmanımız var) kötü şeyler olmasin diye dua ederim ama bu durum benim hic bir zaman icin sosyal iliskilerimi etkilemedi hic bir zamanda artmadi aşırı bir hal almadı esas sorunum 3 yil once basladi universitede derslerim cok kötü oldugu icin stres yapiyordum ama fazla calismiyordumda neyse cok kahve icip sabahladigim bir günün sabahi kalp krizi geçiriyorum sanip acillik oldum hastanede bana birseyin yok dediler 1 hafta filan uyku bozuklugu cekip sonrasında atlattim (bu sorunlarin psikolojik olduğunu anladim nefes egzersizleriyle filan atlattim) cok nadiren ayda 2 ayda bir filan panik atak geciriyordum ama kendi kendimi sakinlestirip hic üstünde durmuyordum yani panik atak etkilemiyordu beni(yani ölümden fazla korkan birisi olmadigim icin pek etkilenmiyordum zaten dediğim gibi cok nadir panik atak geciyordum cok kısa süreli oluyordu ) ta ki 3 ay önceye kadar lanet bir korku peydah oldu hayatimda ilk kez bir madde kullandim onun kafasinda iken (ya bu uyuşuk kafadan hic kurtulamazsam dusuncesi olustu bende) ondan midir nedir olaydan yaklasik 15 gun sonra bende sebebsiz yere delirme korkusu basladi son 3 ayda belki 15 kere panik atak gecirdim amma ne panik atak ha delirdim ha delirecem diyodum sonrasinda dayanamayip internetten bi psikologdan ücretli destek aldim psikolog bana anksiyete ve panik bozukluk teshisi koydu bilissel terapiyi uyguladik bunu da atlattim sanmistim ki son 10 15 gundur unutkanlik basladi
    düşündüğüm konuyu 5 6 saniye sonra unutuyorum sürekli ne düşündüğümü hatırlamaya çalışıyorum düşünürken bir yerlere geliriz ya(çağrışımlarla misal at görürüz ali ata bak deriz ilkokul aklımıza gelir sonra ilkokul hocamız filan derken uzar gider ya hani ben son geldigim noktada oraya nerden nasıl geldigimi cogunlukla unutuyorum hatırlamaya çalışınca bazen hatırlıyorum bazen hatırlayamıyorum)
    Birde dinledigim şarkı veya okudugum birşey aklıma takılıyor şarkının nakaratı sürekli aklımda oluyor
    Sizofren belirtileri arasinda düşünce akışında bozulma olur diyor bende de akici düşünme olmuyor düşünce akisim bozuluyor ama konuşurken sacmalamiyorum bir konudan öbürüne atlamiyorum halisunasyon filan da olmadi hic asilsiz inanislarim(hezeyan) da yok
    Bu sorunlar deliryum demans alzaymir psikoz sizofreni vs tehlikeli hastalik belirtisi olabilir mi anksiyetem onlara dönüşmüş dönüşüyor olabilirmi yoksa anksiyete ile mi alakalıdır(veya tiroit b12 eksikligi filan olur mu)

2. Tutunamayanlar

Tutunamayanlar Yeni Üye

Tamamen anksiyete belirtileri.aynı şeyleri bende yaşadım hatta daha fazlasını.ara ara hala da yaşıyorum bu kaygıları.

3. hepar42

hepar42 Yeni Üye

Sizde düşünceleri unutma oluyormu ben ne düşündüğümü sık sık unutmaya basladim

4. Tekil kişi

Tekil kişi Yeni Üye

Anksiyete ve depresyon söylediklerinizi yapıyor. B12 basit bir kan tahlili ile bakılıyor. I

5. hepar42

hepar42 Yeni Üye

Yarın psikiyatra gidiyorum bakalim ne diyecek

Sayfayı Paylaş